Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Chorwacja - co zobaczyć w Dalmacji Środkowej

Co powoduje, że Dalmacja środkowa to najchętniej odwiedzany region Chorwacji? Co sprawia, że nawet jeśli dobrze znamy ten teren z wakacji stacjonarnych i wycieczek samochodowych, warto wybrać się tam na rejs?

Gdzie zacząć rejs w Chorwacji środkowej?

Rejs w Chorwacji środkowej, najlepiej zacząć w Marinie Kremik koło Primostenu, Trogiru lub ze Splitu. Trogir jest miastem do którego najłatwiej dolecieć (lotnisko Split znajduje bliżej Trogiru niż Splitu), jest też tu największa w tym rejonie baza jachtów czarterowych, i aż dwie mariny.

Największym miastem i zarazem stolicą tego regionu jest Split, gdzie można zwiedzić pałac Dioklecjana. Możemy też tutaj zobaczyć najpiękniejsze chorwackie starówki, nie tylko na stałym lądzie ale także na wyspach. I to właśnie atrakcje na wyspach tego rejonu powodują, że nawet osoby, które już Chorwację znają, odkryją ten kraj na nowo. Znajduje się też tutaj najstarsze miasto Chorwacji – Stari Grad. Jednak środkowa Dalmacja to nie tylko miasta i starówki, możemy tu także zobaczyć mnóstwo pięknych krajobrazów. W okolicach Makarskiej Riwiery góry spotykają się z morzem, a na wyspie Bisevo możemy podziwiać Błękitną Grotę.

Co zobaczyć podczas rejsu w Chorwackiej Dalmacji Środkowej

Primosten – Przepiękne miasto na wzgórzu z cudownymi knajpkami na starówce, oraz niezapomnianym zachodem słońca.
Rogoźnica – miasto z niegdyś najbardziej luksusową mariną Chorwacji i plażą z dobrym wejściem do morza. Samo miasteczko przepięknie położone z ładnym nadbrzeżem z kawiarenkami. Jest też tutaj targ rybny.
Trogir – z jedną z najpiękniejszych starówek, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W mieście znajduje się mnóstwo zabytków, które przyciągają turystów. Jest też sporo dobrych restauracji i kawiarni.
Split – Największe miasto regionu z piękną promenadą nadmorską. Znajduje się tutaj Pałac Dioklecjana, który jest uważany za najważniejszy zabytek Chorwacji.
Hvar – miasto znajdujące się wyspie Hvar. Kolejna urzekająca starówka. Tutaj obowiązkowa jest wycieczka na okoliczne wzgórze skąd rozpościera się nie zapomniany widok na miasto i okoliczne wysepki.
Stari Grad – miasto znajdujące się na wyspie Hvar. Jest to najstarsze miasto Chorwacji. Jachty stoją przy miejskim nadbrzeżu, stwarza to nie powtarzalny klimat.
Milna – malutkie miasteczko znajdujące się w przesmyku pomiędzy wyspami Brać i Solta. Można tam kupić miejscowe produkty i zjeść pysznego tuńczyka.
Vis – Miasto na wyspie Vis. Ładne stare miasto w pięknej, osłoniętej zatoce. Przy wejściu do zatoki można zobaczyć bunkry dla łodzi podwodnych.
Bisevo i Błękitna Grota – jaskinia do której można wpłynąć małą łódką lub pontonem. Promienie słoneczne dostając się do środka przez otwór w ścianie jaskini tworzą nie zapomniane błękitne światło zmieniając kolor wody w jaskini.
Veli Drvenik – Mała wysepka z piękną plażą.

blog chorwacja

Wróć do listy wszystkich artykułów