Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Chorwacja - co zobaczyć w Dalmacji Południowej

Dalmacja Południowa to nie tylko rozsławiony serialem "Gra o tron" dostojny Dubrovnik. To pełen zieleni i spokojnych zatoczek akwen z ciekawą linią brzegową wielu wysp. To z położonej w tym rejonie Korculi, pochodzi legendarny podróżnik Marco Polo

Chorwacja południowa – krótki opis atrakcji

Dalmacja południowa to region wyjątkowy. Od wyspy Korcula (najbardziej wysuniętej na północ wyspy regionu), krajobraz zaczyna robić się zielony. Największym miastem regionu jest oczywiście Dubrovnik – nazywany Perłą chorwackiego wybrzeża. Starówka Dubrovnika jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miasto dzięki ekranizacji serialu „Gra o Tron”, stało się jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Europie. Zresztą patrząc na potężne średniowieczne mury i fantastyczną architekturę, nie ma się co dziwić, że to miejsce zostało wybrane na stolicę filmowej sagi. Za jedną z najpiękniejszych wysp Chorwacji uważana jest Korcula, z miasteczkiem położonym na wzgórzu. To według legendy właśnie tam urodził się Marco Polo.

Rejs w Chorwacji południowej, najlepiej zacząć w Dubrovniku, do którego dolecimy samolotem. Zaczynamy wtedy w jednym z najbardziej znanych miast Europy, a na okoliczne wyspy jest bardzo blisko. Marina w Dubrovniku jest malowniczo położona w głębi rzeki Omla – która jest najkrótszą rzeką świata. Z portu jachtowego łatwo dostać się do Centrum miasta a po powrocie zrelaksować się wśród zieleni i morza masztów jachtowych. W marinie znajduje się też basen z orzeźwiającą wodą. Wypływając na otwarte morze, przepływa się tuż pod łukowatym mostem, który zawsze dostarcza emocji załodze i kapitanowi!

Rejs Chorwacja Południowa – 7 miejsc, które możemy zobaczyć

Dubrovnik – serialowe „King’s Landing”. Wyjątkowa starówka, w całości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Atrakcją jest też zwiedzanie murów miejskich.
Wyspa Mljet – wyspa która w całości jest Parkiem Narodowym. Znajduje się na niej kilka miejsc wart odwiedzenia. Najpopularniejszą jest zatoczka, z której można dojść do jeziora na której znajduje się wyspa z klasztorem otwartym do zwiedzania. Na wyspę można dostać się stateczkiem w ramach biletu wstępu do Parku Narodowego.
Korcula – miasto na wyspie Korcula. Średniowieczne miasteczko, zbudowane na wzgórzu tuż przy morzu, otoczone XIV wiecznymi murami. To miejsce urodzenia Marco Polo, a jego muzemu cieszy się tutaj dużym powodzeniem
Lumbarda – małe, spokojne miasteczko z mariną niedaleko miasta Korcula. Warte odwiedzenia ze względu na jego spokojny charakter, plażę i dostęp do naturalnych terenów wyspy.
Cavtat – miasto graniczące z Czarnogórą. Dużo knajpek, kawiarni i całkiem ładna plaża. Stoimy tutaj na kotwicy, co stwarza niepowtarzalny klimat.
Orebic – miasteczko na półwyspie Peljesac, które przyciąga ludzi aktywnych fizycznie. Jest tu baza nurkowa i windsurfingowa, lubią to miejsce też fani kite’a.
Hvar – Wyspa Hvar słynąca także z upraw lawendy, nazywana pachnącą wyspą. To wyspa na styku Dalmacji środkowej i południowej, której odwiedzenie dla bardziej zaprawionych załóg nie powinno być problemem.

Dla kogo będzie to dobry wybór

Kto poznał i pokochał rejsy morskie w Chorwacji środkowej i północnej, chętnie sprawdzi co jeszcze oferuje dalmackie wybrzeże. Znajduje się tu miasto Dubrovnik, które swym magnetyzmem przyciąga miliony turystów. Ale to też dobry wybór dla wszystkich którzy lubią zielone krajobrazy wysp. Można tu zorganizować rejsy rodzinne, do czego najlepiej nadaje się wygodny katamaran. Można także zaplanować trasę dla bardziej zaawansowanych żeglarzy, która obejmie obszar między Splitem a Dubrovnikiem.

Wróć do listy wszystkich artykułów