Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Malta - co zobaczyć podczas rejsu katamaranem

Malta zyskuje na popularności dzięki tanim połączeniom lotniczym z wielu miast Polski. Czy warto wziąć ten wyspiarski kraj pod uwagę planując wakacje pod żaglami?

Czy rejs na Malcie to ciekawa żeglarska propozycja?

Malta to kraj na styku kultur i geograficzny pępek Morza Śródziemnego. W tym niewielkim, usytuowanym na kilku wyspach kraju, wieki historii splatają się z nowoczesnością. To tutaj znajduje się najbardziej na południe wysunięta stolica Europy. Od wieków jest to pierwszy w tym rejonie bastion chrześcijaństwa, które zapoczątkował sam św. Paweł, którego statek rozbił się na wyspie. Tego bastionu strzeże jeden z najbardziej niesamowitych naturalnych portów Świata – Valetta, z niezdobytą w bitwie twierdzą otaczającą miasto. Sama nazwa Valletta pochodzi od nazwiska jednego z Mistrzów Zakonu Maltańskiego, który stąd się wywodzi. Stolica najpiękniej wygląda latem kiedy celebrowane jest święto wniebowstąpienia NMP oraz podczas słynnego festiwalu jazzowego. Atrakcje miasta zostały wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO. Trzeba tu zaznaczyć, że na Malcie są budowle wznoszone na długo przed egipskimi piramidami! Na Malcie wszyscy porozumiewają się po angielsku i panuje ruch lewostronny. Klimat biegnących stromo w dół do portu wąskich uliczek jest niezapomniany. Jadąc do dawnej stolicy Mdiny, zobaczymy potężne mury, które można oglądać w największych filmowych produkcjach,  jak choćby serialu „Gra o Tron”. Całości dopełniają piękne zabytki sakralne i luksusowe jachty, których przez korzystne prawo, jest tu zarejestrowanych prawdopodobnie najwięcej na świecie.

 

Poza zabytkami skarbem Malty jest różnorodne, skaliste wybrzeże, kolorowe plaże, klify wpisane na listę UNESCO , oraz jedna z najatrakcyjniejszych w Europie „Blue Lagoon” w której będąc jachtem można zostać na noc. Koniecznie także trzeba się wybrać w głąb wysp aby podejrzeć maltański urok. Malta jest także rajem dla nurków i wspinaczy.

 

Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna i żeglarska oraz bardzo dogodne połączenia lotnicze sprawiają, że rejs na Malcie to bardzo ciekawy i oryginalny pomył. Najlepiej wybrać się tu na rejs w letnie miesiące, kiedy pogoda jest gwarantowana a przeważające wiatry północno-zachodnie pozwolą na zaplanowanie przyjemnej żeglugi.

Co zobaczyć na Malcie:

Valletta – stolica, fantastyczny port, fortyfikacje, katedry, plaże, życie nocne, Pałac Wielkiego Mistrza,
Blue Lagoon – wyjątkowe miejsce o lazurowym kolorze wody sięgającej w najpłytszym miejscu ok. 60 cm
Wyspa Gozo – z najstarszymi megalitycznymi budowlami na świecie wznoszonymi 3600 lat p.n.e
Trzy Miasta i inne klimatyczne miasteczka i małe wioski na Malcie i na Gozo
Mdina – dawna stolica, potężna warownia, plan zdjęciowy wielu filmów m.in. „Gra o Tron”, „Troja”
Blue Grotto – ciekawa grota, do której możemy podpłynąć katamaranem po czym wpłynąć pontonem
Klify – wpisane na Listę UNESCO
Fantastyczne plaże
Morski park rozrywki z możliwością pływania z delfinami
Narodowe akwarium, gdzie zapoznamy się z podwodnym światem mórz i oceanów
Mariny, muzea, pałace, kościoły, restauracje, place zabaw dla dzieci…

Wróć do listy wszystkich artykułów