Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Wyspy Jońskie - Grecja jest nie tylko biało-niebieska

Wyobrażacie sobie greckie wyspy zabudowane kolorowymi domami skąpanymi w zieleni? Czas obrać kurs na Wyspy Jońskie!

Itaka to nie tylko biuro podróży

Wyspy Jońskie to archipelag przyrodniczo zupełnie inny niż ogorzałe od słońca i wiatru Cyklady. Znajdziemy tutaj sporo zieleni i jest tam większa szansa na orzeźwiający deszcz. Także zabudowa o weneckich wpływach, różni się od dominujących gdzie indziej biało-niebieskich budowli. Na szczęście niezmiennie urok i życzliwość i oderwanie od światowego pośpiechu mieszkańców jest taka sama jak u innych greckich wyspiarzy. Walory lokalnej kuchni również w niczym nie ustępują innym śródziemnomorskim regionom.

To tutaj znajduje się słynna Itaka na którą długie lata wracał Odyseusz. I nie ma co się dziwić, że tak długo płynął tak tam pięknie a syreny kuszą… Na Zakynthos zaś znajduje się bodaj najczęściej fotografowany wrak na świecie. Na Lefkadzie zaczerpniecie kąpieli słonecznej na wyjątkowo pięknych, piaszczystych plażach. Najważniejsze, że niewielkie odległości i możliwość żeglowania pod osłoną wysp sprawia, że jest to akwen przyjazny dla żeglarzy ale także dla osób pragnących spędzić relaksujący urlop na jachcie.

Kiedy jechać żeglować po Wyspach Jońskich?

Na wyspy jońskie z powodzeniem możemy jechać od maja aż do października. Oczywiście morze ciepłe będzie w sezonie i jesienią. W każdym momencie można zastąpić jacht wypożyczonym skuterem lub samochodem i wybrać się na jednodniowa wycieczkę po wyspie.

Co Zobaczyć?

Korfu – administracyjna stolicę wysp o bogatej historii i wielu dostępnych dla zwiedzających atrakcji i zabytków. Tutaj łatwo się dostać licznymi połączeniami lotniczymi.

Itakę – Wszyscy znają tę nazwę a mało kto wie gdzie leży? Może czas to zmienić? Zeusie a jaka tam jest cukiernia….

Zakynthos – popularna wyspa dla wczasowiczów z wieloma lotami charterowymi. Spotkamy tam żółwie i zobaczymy zatokę wraku z malutka plażą i obiektem należącym do najczęściej na świecie fotografowanych(podpowiedź – efekt wizualny lepszy z klifu niż z morza)

Lefkada – łączona mostem obrotowym z kontynentem, wyspa o przepięknych plażach i miasteczkach z głównym miastem i portem Lefkas, licznych marinach i jednym z najlepszych w Europie punktów do uprawiania wind i kitesurfingu na plaży w Vasilikis

Skorpios – prywatna wyspa, która przez rodzinę Onasisów została sprzedana rosyjskiemu właścielowi klubu AS Monaco. Zejść na wyspę nie wolno ale wzbudza zainteresowanie

Meganisi – wyspa o urozmaiconej wieloma głębokim zatoczkami idealnymi na postój na kotwicy. Od zachodniej strony warta odwiedzenia grota dostępna pontonem.

Kefalonia – największa wyspa archipelagu. Dużo plaż i klimatycznych portów jak choćby Assos, Fiskardo, Sami obok której znajduje się ciekawa jaskinia Melissani gdzie wpływa się łodziami wreszcie stolica wyspy Agrostoli, gdzie znajduje się lotnisko.

Paxos – urocza wysepka pomiędzy Korfu a Lefkadą z wąskim kanałem dzielącym port Gaios od malutkiej wyspy Agios Nikolaos

Wróć do listy wszystkich artykułów