Skip to main content

Praca zdalna podczas rejsu

W ciągu ostatnich kilku lat przekonaliśmy się, że dla wielu zawodów praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale i całkiem wygodna. A skoro można pracować siedząc na kanapie we własnym domu, co stoi na przeszkodzie, by robić to na pokładzie jachtu?

Być może wiedziesz życie cyfrowego nomady, łącząc pracę z ciągłym podróżowaniem. Może Twoje stanowisko nie pozwala na całkowite odcięcie się od pracy, nawet podczas urlopu. Albo po prostu chcesz wyjechać na dłużej w jakieś przyjemne, ciepłe miejsce, a do wykorzystania pozostało zaledwie kilka dni wolnych. Mamy dobrą wiadomość – praca zdalna podczas rejsu jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy jedynie odpowiednio się wyposażyć i przygotować.

Nie daj się zaskoczyć

W znakomitej większości przypadków do pracy potrzebne będzie połączenie internetowe, najlepiej szybkie i niezawodne. Warto wcześniej zapoznać się ze swoimi opcjami roamingu danych komórkowych (prędkość i koszt). W zależności od trasy podróży, istnieje duża szansa, że internet mobilny będzie działać bez zarzutu – przynajmniej w pobliżu portu. Część jachtów ma także własne wi-fi – jeśli planujemy pracę zdalną na pokładzie, zatroszczmy się, by wyczarterowany jacht miał taką opcję. Pamiętajmy jednak, że na otwartym morzu zdarzają się różne sytuacje i dostęp do internetu nie zawsze będzie możliwy. Rozsądnym wyjściem będzie skoordynowanie czasu na pracę z przybiciem do portu. Kawiarnie i restauracje w marinie oferują zazwyczaj darmowe wi-fi, można też liczyć na znacznie lepszy zasięg w telefonie. To dobry moment, by odbyć spotkanie na Zoomie albo odpisać na wszystkie maile. Zwłaszcza, jeśli wcześniej dasz znać swoim współpracownikom, kiedy będziesz online.

Oprócz niezbędnego sprzętu do pracy, takiego jak telefon czy laptop, spakuj także powerbank. Dzięki temu uniezależnisz się od akumulatora na pokładzie jachtu czy ewentualnego braku dostępnych gniazdek w porcie. Możesz także rozważyć zabranie ze sobą zapasowego sprzętu, takiego jak ładowarka, czy telefon. Jeśli coś się zgubi lub zepsuje, możliwości naprawy albo zakupu nowego są dość ograniczone. Szanse na uszkodzenie sprzętu elektronicznego z pewnością zmniejszą wodoodporne pokrowce oraz przechowywanie w bezpiecznym miejscu.

Bez planu ani rusz

Szczegóły techniczne są kluczowe dla pracy podczas rejsu, ale nie zapominajmy też o dobrej organizacji oraz odpowiednim podejściu. Przed rozpoczęciem podróży przygotuj sobie harmonogram pracy, bazując na otrzymanym od nas planie trasy. Poinformuj współpracowników i klientów o swojej ograniczonej dostępności, by nie spędzić całego wyjazdu na odbieraniu telefonów i rozpaczliwym łapaniu zasięgu.

Zastanów się, w jakich porach pracujesz najbardziej produktywnie i wyznacz sobie w miarę stałe godziny pracy. To pomoże w zmobilizowaniu się, a pozostali członkowie załogi będą wiedzieli, że w tym czasie potrzebujesz spokoju i skupienia.

No i najważniejsze: pamiętaj, że jesteś na rejsie. Wykorzystaj to! Zacznij pracę od filiżanki kawy albo herbaty wypitej na dziobie jachtu. W ramach przerwy możesz wskoczyć do morza i popływać, a jeśli jesteś akurat na lądzie – przespacerować się po plaży.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem