Skip to main content

Rejs firmowy, cz. 1 – jakie niesie korzyści?

Każdy pracownik lubi czuć się doceniony – za swoją lojalność, zaangażowanie, umiejętności. A dobry pracodawca wie, że inwestycja w zespół zawsze się zwraca. Nagrody pieniężne są mile widziane, jednak większość osób nie będzie pamiętać powodu, dla którego otrzymały jednorazową premię pięć lat temu. Za to przeżycia ze wspólnej żeglugi ze Słoniem na Horyzoncie będą wspominać jeszcze przez długie lata.

Na horyzoncie same korzyści

Nie ma co ukrywać – na zorganizowanie rejsu firmowego składa się trochę kosztów. Przeloty, przejazdy, czarter katamaranów, prowiant. Jednak dzięki tej jednorazowej (albo cyklicznej) inwestycji, właściciel firmy zyskuje długofalowe korzyści, i to z nawiązką:

 • poprawa kultury organizacyjnej firmy

Skuteczne nagradzanie pracowników jest nie tylko miłe, ale także pomaga w rozwoju firmy. Dzieje się tak dlatego, że docenianie pracowników sprawia, że są oni bardziej zadowoleni z siebie i swojej pracy. A pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, częściej mają do niej pozytywne nastawienie. Oznacza to również, że są w stanie lepiej budować pozytywne relacje z członkami swojego zespołu. Nagradzanie skutkuje wzrostem morale, co może zainspirować zespół do wykonywania swojej pracy jak najlepiej potrafią.

 • większa satysfakcja zespołu

Pracownicy nagradzani za swoją pracę wykazują nią większe zainteresowanie i radość z jej wykonywania. Proste, prawda? W rezultacie czują się też bardziej zmotywowani do osiągania dobrych wyników i kontynuowania sukcesów. Kiedy pracownicy są zaangażowani w swoją pracę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą ją wykonywać na wysokim poziomie. Dzieje się tak dlatego, że kiedy pracodawca nagradza pracowników, czują oni, że szefowi zależy na ich zadowoleniu – a nie tylko na dochodach netto firmy.

 • lojalność pracowników

U zadowolonych pracowników rozwija się lojalność, niezwykle cenna na rynku pracy. Ludzie są bardziej skłonni do pozostania w miejscu, w którym czują się docenieni. Nagradzając pracowników za ich wyniki, nie tylko pokazujesz im, że cenisz ich wkład, ale również zachęcasz ich do dalszej ciężkiej pracy. Brak uznania jest częstym powodem, dla którego pracownicy rezygnują ze swojego stanowiska, a ciągła rotacja w firmie nie tylko źle wpływa na jej wyniki, ale także na wizerunek pracodawcy i atmosferę panującą w organizacji.

Niech poczują wiatr w żaglach

Widzisz, że Twojemu zespołowi przydałby się zastrzyk motywacji? Z pewnością perspektywa firmowego rejsu wynagradzającego osiągnięcia zachęci wszystkich do pracy ze zdwojoną energią. Wyznacz pracownikom cele – stawiając poprzeczkę na tyle wysoko, aby wymagały zaangażowania, ale na możliwym do osiągnięcia poziomie. Zrealizowanie ich w ciągu kolejnych miesięcy „odblokuje” zagraniczny rejs. Regularnie informuj zespół o postępach, pokazuj jak blisko są realizacji celu lub co jeszcze muszą zrobić, by go osiągnąć. Zaproś pracowników do wspólnego planowania atrakcji czy wyboru miejsca, do którego popłyniecie. Po wytężonej pracy na osiągnięcie założonego celu, taki wyjazd wzmacnia wartości firmy, pozwalając świętować sukces jako zespół.

Nagroda nie tylko dla zespołu

Zaproszenie na rejs może być także niebanalną formą okazania wdzięczności najbardziej lojalnym klientom, a przy okazji świetną okazją do zacieśnienia współpracy. Warto też rozważyć rejs w towarzystwie członków zarządu albo partnerów biznesowych. Wtedy przyjemności żeglowania można przeplatać negocjacjami i opracowaniem planów dla przedsiębiorstwa na kolejny rok.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem