Skip to main content

Rejs firmowy, cz. 2 – integracja na falach

Integracja zespołu to obowiązkowy punkt w kalendarzu już chyba każdej firmy. Zgrany team jest bardziej efektywny, wydajny i odnosi większe sukcesy – nie wspominając o tym, że ma więcej radości z pracy. Planując kolejne wydarzenie dla swoich pracowników, koniecznie rozważ integrację na wodzie. Zabierzemy Twój zespół na rejs, który zapewnia dobrą zabawę dla wszystkich, wprowadza świetną atmosferę i daje uczestnikom wiele okazji do współpracy.

Współpracę trzeba zbudować

Zespół tworzą ludzie o różnym osobowościach, potrzebach, mocnych i słabych stronach. Równie ważna, co kompetencje pojedynczych osób, jest ich zdolność do wspólnego działania. Głównym celem team-building, czyli budowania zespołu, jest zacieśnienie więzi między jego członkami i stworzenie wzajemnego zaufania. Dużo łatwiej ten cel zrealizować, gdy pracownicy mają szansę spędzić ze sobą kilka dni poza biurem, z dala od codziennych obowiązków i hierarchii.

Żeglowanie tworzy zupełnie nowe dla wielu osób warunki, często wymaga wyjścia ze swojej strefy komfortu. Specyfika przestrzeni dosłownie skraca dystans i sprawia, że kontakt z innymi osobami przychodzi zupełnie naturalnie. Wspaniałe widoki, woda i słońce sprzyjają relaksowi, wprowadzając swobodną, luźną atmosferę na pokładzie. Rejs integracyjny daje też okazję do podnoszenia kwalifikacji pracowników, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nasza propozycja? Odpoczynek na jachcie i szkolenia na lądzie! Po kilku godzinach pływania cumujemy w okolicach plaży i przeprowadzamy szkolenie np. z negocjacji biznesowej albo efektywnej obsługi klienta. Pracownicy z pewnością docenią taką odskocznię od sali konferencyjnej i wpatrywania się w kolejne slajdy prezentacji.

Zgrany zespół to podstawa

Żegluga uczy wspólnego działania, sprawiedliwego podziału obowiązków, odpowiedzialności i wzajemnego zaufania. Jeśli zespołowi uda się przenieść te wartości do swojego miejsca pracy, pracodawca może spodziewać następujących korzyści:

 • skutecznej komunikacji

Komunikacja między pracownikami i działami jest niezbędna dla sukcesu firmy. Ćwiczenia integracyjne przeprowadzone w swobodnej atmosferze zachęcają do otwartej, szczerej komunikacji, zwłaszcza osoby, które na co dzień mogą być bardziej wycofane.

 • poprawy produktywności

Lepsze umiejętności komunikacyjne będą miały efekt domina na poziom produktywności. Kiedy pracownicy skutecznie się ze sobą komunikują i współpracują, spada ryzyko błędów, dublowania zadań i tarć w zespole. Pracownicy chętniej dzielą się pomysłami, pomagają sobie oraz wzajemnie motywują.

 • weryfikacji potencjału pracowników

Wyjazd integracyjny i aktywności związane z team-building to dla pracodawcy dobra okazja, by obserwować swój zespół w różnych sytuacjach. Być może odkryje wśród pracowników osoby z potencjałem lidera, albo takie, które wyjątkowo kreatywnie potrafią rozwiązywać problemy. Podczas wspólnego rejsu również szef lepiej poznaje swój team.

 • zwiększenie lojalności i identyfikowania się z firmą

Wiele osób wskazuje zgrany zespół jako główny atut swojego miejsca pracy. Działa to też w drugą stronę – wewnętrzne konflikty i problemy z komunikacją są częstym powodem rezygnacji z posady. Integracja bezpośrednio przekłada się na atmosferę w miejscu pracy, a pracownicy chętnie identyfikują się z firmą, która o nich dba.

Integracja przez rywalizację?

Jedną z najważniejszych zalet właściwie dobranych działań team-buildingowych jest to, że podnoszą one morale wśród pracowników. Członkowie zespołu mają okazję pracować razem nad ekscytującymi i wymagającymi zadaniami i mogą zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Odrobina koleżeńskiej rywalizacji nie zaszkodzi żadnemu zespołowi – wręcz przeciwnie, może wzmocnić więzi i zwiększyć zaangażowanie. My jako aktywność, która najlepiej łączy współpracę i rywalizację, proponujemy regaty. Żeglowanie wymaga ciągłej komunikacji i zaangażowania każdego z członków załogi, weryfikuje umiejętność radzenia sobie ze stresem i szybko zmieniającą się sytuacją. Doskonale pokazuje, jak istotna jest rola każdej osoby w zespole.

O bezpieczeństwo i dobrą zabawę podczas regat, a także wprowadzenie do podstaw żeglarstwa zadbają nasi zaprzyjaźnieni, doświadczeni żeglarze z firmy ONBOARD. Na co dzień zajmują się szkoleniami regatowymi, organizacją regat oraz eventów żeglarskich. Wytłumaczą, co, jak, gdzie, kiedy i którędy oraz nauczą niezbędnych komend i manewrów.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem