Skip to main content

Czy zobaczymy delfiny podczas rejsu morskiego?

Pytanie, czy podczas rejsu zobaczymy delfiny, wbrew pozorom pada dość często.Spotkanie z tymi pięknymi morskimi ssakami, należy więc do wyobrażenia o żeglarskiej przygodzie. Czy i kiedy jest szansa spotkać na wolności te „zawsze uśmiechnięte” zwierzęta?

delfiny widziane z pokładu katamaranu

Czy podczas rejsu zobaczymy delfiny?

Pytanie, czy podczas rejsu zobaczymy delfiny, wbrew pozorom pada dość często.

Spotkanie z tymi pięknymi morskimi ssakami, należy więc do wyobrażenia o żeglarskiej przygodzie. Czy i kiedy jest szansa spotkać na wolności te „zawsze uśmiechnięte” zwierzęta?

Jak to już bywa ze zwierzętami, żyjącymi na wolności, to nie od nas zależy czy uda się nam je zaobserwować. Zdarzają się rejsy na których niestety nie udaje się spotkać delfinów. Na innych zaś pojawiają się na tyle często, że kolejne ich odwiedziny wzbudzają coraz mniej emocji.

Najwięcej delfinów podczas naszych rejsów spotykaliśmy w Zatoce Biskajskiej, wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Hiszpanii i Portugalii, na Wyspach Kanaryjskich i w rejonie Balearów. Spotykaliśmy je także w Chorwacji, Włoszech i Grecji i na innych akwenach.

Jak takie spotkanie może wyglądać zobaczcie poniżej:

Czy można mieć 100% pewność zobaczenia delfinów z pokładu jachtu?

100% pewność spotkania a nawet pływania z delfinami mamy w akwariach i parkach zoologicznych. Ilość zwolenników i przeciwników trzymania w niewoli tych zwierząt jest tak duża, że każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy wspiera ten sposób podglądania życia morskich zwierząt.

Oczywiście są w różnych miejscach i portach organizowane wycieczki statkami na podglądanie delfinów lub wielorybów. Tam klient płaci – klient wymaga. Delfin musi być. Finalnie dzięki znajomości zwyczajów tych zwierząt i wykorzystywaniu echosondy goni się delfiny czy wieloryby w tę i z powrotem dzięki uciesze gawiedzi pstrykającej fotki telefonem komórkowym. Bilet na taką atrakcję kosztuje sporo, zwierzę się umęczy ale homo sapiens jest zadowolony.

Pokaz delfinów podczas rejsu w Hiszpanii. Oceanarium w Walencji

Alarm delfinowy

Fakt, że żeglarze oglądają te zwierzęta jakoby przy okazji. Nie zgłębiają informacji o lokalnych miejscach ich obecności i nie używają zaawansowanego sprzętu by ich poszukiwać. Jednak podświadomie zawsze mają nadzieję je spotkać. Zawsze bardzo emocjonalny jest okrzyk osoby, która pierwsza dojrzy nadpływające delfiny. Cała załoga zbiega się na pokład. Wszyscy robią zdjęcia i napawają się tym pięknym widokiem. Oczywiście najbardziej cieszą się dzieci na pokładzie podczas rejsów rodzinnych.

Kiedy zdecydują się podpłynąć do naszego jachtu, idźmy od razu na dziób. Dla nich ściganie się z jachtem i wpływanie w falę tworzącą się przed płynącą łodzią jest najlepszą zabawą. Raczej nie zatrzymujcie jachtu, bo wtedy często tracą zainteresowanie i odpływają. Leżąc na siatce katamaranu, można niemal poczuć ich oddech na twarzy kiedy wynurzają się kilkadziesiąt centymetrów pod nami.

Delfiny a morale załogi

Nigdy nie zdarzyło mi się, aby wraz z wizytą delfinów znacząco nie poprawiły się humory wszystkich członków załogi jachtu, a w szczególności dzieci. Szczery uśmiech, którym nas delfiny obdarowują udziela się ludziom.

delfin widziany podczas zimowego rejsu w Chorwacji. W tle sylwetka jachtu

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem