Skip to main content

Wyspy Jońskie – Grecja jest nie tylko biało-niebieska

Wyobrażacie sobie greckie wyspy zabudowane kolorowymi domami skąpanymi w zieleni? Czas obrać kurs na Wyspy Jońskie!

Itaka to nie tylko biuro podróży

Wyspy Jońskie to archipelag przyrodniczo zupełnie inny niż ogorzałe od słońca i wiatru Cyklady. Znajdziemy tutaj sporo zieleni i jest tam większa szansa na orzeźwiający deszcz. Także zabudowa o weneckich wpływach, różni się od dominujących gdzie indziej biało-niebieskich budowli. Na szczęście niezmiennie urok i życzliwość i oderwanie od światowego pośpiechu mieszkańców jest taka sama jak u innych greckich wyspiarzy. Walory lokalnej kuchni również w niczym nie ustępują innym śródziemnomorskim regionom.

To tutaj znajduje się słynna Itaka na którą długie lata wracał Odyseusz. I nie ma co się dziwić, że tak długo płynął tak tam pięknie a syreny kuszą… Na Zakynthos zaś znajduje się bodaj najczęściej fotografowany wrak na świecie. Na Lefkadzie zaczerpniecie kąpieli słonecznej na wyjątkowo pięknych, piaszczystych plażach. Najważniejsze, że niewielkie odległości i możliwość żeglowania pod osłoną wysp sprawia, że jest to akwen przyjazny dla żeglarzy ale także dla osób pragnących spędzić relaksujący urlop na jachcie.

Kiedy jechać żeglować po Wyspach Jońskich?

Na wyspy jońskie z powodzeniem możemy jechać od maja aż do października. Oczywiście morze ciepłe będzie w sezonie i jesienią. W każdym momencie można zastąpić jacht wypożyczonym skuterem lub samochodem i wybrać się na jednodniowa wycieczkę po wyspie.

Co Zobaczyć?

Korfu – administracyjna stolicę wysp o bogatej historii i wielu dostępnych dla zwiedzających atrakcji i zabytków. Tutaj łatwo się dostać licznymi połączeniami lotniczymi.

Itakę – Wszyscy znają tę nazwę a mało kto wie gdzie leży? Może czas to zmienić? Zeusie a jaka tam jest cukiernia….

Zakynthos – popularna wyspa dla wczasowiczów z wieloma lotami charterowymi. Spotkamy tam żółwie i zobaczymy zatokę wraku z malutka plażą i obiektem należącym do najczęściej na świecie fotografowanych(podpowiedź – efekt wizualny lepszy z klifu niż z morza)

Lefkada – łączona mostem obrotowym z kontynentem, wyspa o przepięknych plażach i miasteczkach z głównym miastem i portem Lefkas, licznych marinach i jednym z najlepszych w Europie punktów do uprawiania wind i kitesurfingu na plaży w Vasilikis

Skorpios – prywatna wyspa, która przez rodzinę Onasisów została sprzedana rosyjskiemu właścielowi klubu AS Monaco. Zejść na wyspę nie wolno ale wzbudza zainteresowanie

Meganisi – wyspa o urozmaiconej wieloma głębokim zatoczkami idealnymi na postój na kotwicy. Od zachodniej strony warta odwiedzenia grota dostępna pontonem.

Kefalonia – największa wyspa archipelagu. Dużo plaż i klimatycznych portów jak choćby Assos, Fiskardo, Sami obok której znajduje się ciekawa jaskinia Melissani gdzie wpływa się łodziami wreszcie stolica wyspy Agrostoli, gdzie znajduje się lotnisko.

Paxos – urocza wysepka pomiędzy Korfu a Lefkadą z wąskim kanałem dzielącym port Gaios od malutkiej wyspy Agios Nikolaos

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem