Skip to main content

Pierwszy rejs morski – czy tydzień pod żaglami to za mało?

Tydzień na jachcie to za długo, za krótko czy w sam raz?

Pierwszy rejs morski – na jak długo płynąć?

Wielu osobom wydaje się, że tygodniowy rejs to za krótko. Że nie warto na zaledwie 7 dni na jachcie jechać pół świata. Z doświadczenia dziesiątków rejsów, jakie mamy za sobą, uważam jednak, że tydzień to optymalny czas na pierwszy rejs morski.
To wystarczający czas aby zobaczyć czy się nam podoba, czy dobrze się czujemy, doświadczyć i nauczyć wielu ciekawych elementów żeglarskiego warsztatu, poznać od strony morza piękne miejsca. Na tyle krótki zaś, aby w razie gdyby nam jednak taki pomysł na wakacje nie odpowiadał, nie doszło do napięć i poczucia zmarnowanego czasu i pieniędzy. Tak – wakacje na pokładzie, było nie było małej jednostki, nie są dla każdego. Jeśli ktoś się tam źle poczuje(nie chodzi tu o ewentualną chorobę morską), to nawet najpiękniejsze zakątki świata nie sprawią, że będzie mieć udane wakacje.

Innymi słowy. Komu się na jachcie nie spodoba, nigdy więcej nie wróci. Odbędzie się to z korzyścią dla niego i innych żeglarzy. Dusza tego, komu na morzu dobrze, już na zawsze będzie zawładnięta przez Neptuna. Będzie mógł wtedy z powodzeniem snuć plany o dłuższych rejsach. Może zdecyduje się na długie przeloty, choćby przez ocean, albo zapuścić się w polarne rejony gdzie katar zamarza pod nosem. Może wręcz przeciwnie, umiłuje sobie leniwe zaglądanie do każdej zatoczki i nie będzie się zrywać z każdego portu skoro świt. Zostanie w nim na kilka dni zgłębiając życie portowego miasta i jego mieszkańców. Znajdzie ulubioną kawiarnię, piekarnię i restaurację. Może wynajmie skuter czy samochód i rozejrzy się po okolicy. Przekona się, że wolny czas w środku dnia to nie wymysł śródziemnomorskich próżniaków mających zdemolować unijny budżet. To optymalne dysponowanie energią i wpasowanie się w panujące warunki klimatyczne ludów, które stworzyły europejska cywilizację.

Norwegia rejs załoga

Na pewno ważne aby zadbać by taką dłuższą przygodę dzielić z osobami myślącymi podobnie do nas. Nawet jeśli my staniemy się fascynatami żeglarstwa, nie oznacza, że ktoś przez nas zachęcony także nim zostanie już na pierwszym rejsie. Wprowadzajmy z wyczuciem rodzinę i przyjaciół w swoje nowe hobby. Wszak jeden lubi zwiedzać kościoły i muzea a drugi wygrzewać się na pokładzie w ustronnej zatoczce. Trzeba to zrównoważyć aby każdy był zadowolony. Niezłym pomysłem jest wtedy zorganizować rejs na życzenie i dobrać załogę oraz odpowiedniego do naszego temperamentu kapitana. Częstym rozwiązaniem wśród naszych klientów jest połączenie tygodniowego rejsu z pobytem stacjonarnym w okolicy akwenu po którym pływaliśmy.

wlochy plaza morze tropea wakacje

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem