Skip to main content

Pościel i ręczniki na rejs – czy zabrać?

Pytanie o to co zabrać na rejs pozostaje zawsze aktualne. Czy trzeba zabrać pościel i ręczniki na rejs żeglarski? Bez nich trudno spędzić komfortowy urlop. Zabierają jednak sporo miejsca w bagażu, tym bardziej kiedy lecimy samolotem. Czy to oczywiste, że zawsze znajdziemy je w swojej kabinie?

Pościel i ręczniki na rejs

Pakując się na wakacje pod żaglami, załoga często zadaje pytanie czy muszą ze sobą zabrać ręczniki i pościel albo śpiwory. Przy wyjeździe samochodem do Chorwacji to nie byłby jeszcze aż tak duży problem, kiedy posiadamy pojemny bagażnik. Ale strach pomyśleć co by było gdybyśmy mieli pakować te rzeczy podróżując samolotem!

Jak być powinno

Zdając sobie sprawę z tego problemu, firmy z doświadczeniem, które organizują rejsy wakacyjne na czarterowanych, dobrze wyposażonych jachtach i katamaranach zwykle zapewniają rzeczone ręczniki i pościel na cały czas trwania rejsu. Odbywa się to na zasadzie umowy z armatorem jachtu, który przed przyjęciem nowej załogi dokładnie porządkuje i wyposaża jednostkę na kolejny tydzień czarterowy. Załoga otrzymuje wyprane i wyprasowane komplety pościeli i ręczników.
W środku wakacyjnego sezonu ciepłą kołdra lub śpiwór nie będzie nam potrzebny. Jest tak ciepło w kabinach, że wystarczy położyć się na jednym prześcieradle i przykryć drugim.

Jak często jest

Mimo, że wydaje się to oczywiste, nie każdy organizator tak podchodzi do tematu. Często rejs jest organizowany przez prywatnego armatora i przebiega wieloetapowo. Pościele są wtedy w naprędce oddawane do okolicznej pralni albo wręcz jest prana przez załogę jachtu. Czasami organizator w ogóle nie zapewnia tych rzeczy. Jest to jeden z elementów, które mogą sprawić, że rejs będzie w atrakcyjniejszej cenie. Oczywiście za serwis związany z dostarczeniem pościeli i ręczników ktoś musi zapłacić. Warto dopytać organizatora lub doczytać w umowie rejsu jak jest rozwiązana ta kwestia. Czy jest to wliczone w cenę rejsu czy też dodatkowo płatne przy wejściu na jacht. Czasami planując oryginale i z założenia komfortowe wakacje warto zadbać aby nasz wypoczynek nie był zaburzony brakiem ręcznika albo wyglądającą jak wyciągniętą psu z gardła pościelą. Pytanie też czy warto zaoszczędzić kilka euro, podróżując przez pół świata z walizką, w której zamiast dodatkowe sukienki albo elektronicznego gadżetu taszczyć będziemy prześcieradła i poszewki.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Adam Mrozowicz

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem