Skip to main content

Chorwacja – co zobaczyć w Dalmacji Południowej

Dalmacja Południowa to nie tylko rozsławiony serialem „Gra o tron” dostojny Dubrovnik. To pełen zieleni i spokojnych zatoczek akwen z ciekawą linią brzegową wielu wysp. To z położonej w tym rejonie Korculi, pochodzi legendarny podróżnik Marco Polo

Chorwacja południowa – krótki opis atrakcji

Dalmacja południowa to region wyjątkowy. Od wyspy Korcula (najbardziej wysuniętej na północ wyspy regionu), krajobraz zaczyna robić się zielony. Największym miastem regionu jest oczywiście Dubrovnik – nazywany Perłą chorwackiego wybrzeża. Starówka Dubrovnika jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miasto dzięki ekranizacji serialu „Gra o Tron”, stało się jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Europie. Zresztą patrząc na potężne średniowieczne mury i fantastyczną architekturę, nie ma się co dziwić, że to miejsce zostało wybrane na stolicę filmowej sagi. Za jedną z najpiękniejszych wysp Chorwacji uważana jest Korcula, z miasteczkiem położonym na wzgórzu. To według legendy właśnie tam urodził się Marco Polo.

Widok z góry na starówkę w mieście Dubrovnik, wpisaną na listę UNESCO. Wyraźnie widoczne potężne, dobrze zachowane mury miejskie.

Rejs w Chorwacji południowej, najlepiej zacząć w Dubrovniku, do którego dolecimy samolotem. Zaczynamy wtedy w jednym z najbardziej znanych miast Europy, a na okoliczne wyspy jest bardzo blisko. Marina w Dubrovniku jest malowniczo położona w głębi rzeki Omla – która jest najkrótszą rzeką świata. Z portu jachtowego łatwo dostać się do Centrum miasta a po powrocie zrelaksować się wśród zieleni i morza masztów jachtowych. W marinie znajduje się też basen z orzeźwiającą wodą. Wypływając na otwarte morze, przepływa się tuż pod łukowatym mostem, który zawsze dostarcza emocji załodze i kapitanowi!

Rejs Chorwacja Południowa – 7 miejsc, które możemy zobaczyć

Dubrovnik – serialowe „King’s Landing”. Wyjątkowa starówka, w całości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Atrakcją jest też zwiedzanie murów miejskich.


Wyspa Mljet – wyspa która w całości jest Parkiem Narodowym. Znajduje się na niej kilka miejsc wart odwiedzenia. Najpopularniejszą jest zatoczka, z której można dojść do jeziora na której znajduje się wyspa z klasztorem otwartym do zwiedzania. Na wyspę można dostać się stateczkiem w ramach biletu wstępu do Parku Narodowego.


Korcula – miasto na wyspie Korcula. Średniowieczne miasteczko, zbudowane na wzgórzu tuż przy morzu, otoczone XIV wiecznymi murami. To miejsce urodzenia Marco Polo, a jego muzemu cieszy się tutaj dużym powodzeniem


Lumbarda – małe, spokojne miasteczko z mariną niedaleko miasta Korcula. Warte odwiedzenia ze względu na jego spokojny charakter, plażę i dostęp do naturalnych terenów wyspy.


Cavtat – miasto graniczące z Czarnogórą. Dużo knajpek, kawiarni i całkiem ładna plaża. Stoimy tutaj na kotwicy, co stwarza niepowtarzalny klimat.


Orebic – miasteczko na półwyspie Peljesac, które przyciąga ludzi aktywnych fizycznie. Jest tu baza nurkowa i windsurfingowa, lubią to miejsce też fani kite’a.


Hvar – Wyspa Hvar słynąca także z upraw lawendy, nazywana pachnącą wyspą. To wyspa na styku Dalmacji środkowej i południowej, której odwiedzenie dla bardziej zaprawionych załóg nie powinno być problemem.

Dla kogo będzie to dobry wybór

Kto poznał i pokochał rejsy morskie w Chorwacji środkowej i północnej, chętnie sprawdzi co jeszcze oferuje dalmackie wybrzeże. Znajduje się tu miasto Dubrovnik, które swym magnetyzmem przyciąga miliony turystów. Ale to też dobry wybór dla wszystkich którzy lubią zielone krajobrazy wysp. Można tu zorganizować rejsy rodzinne, do czego najlepiej nadaje się wygodny katamaran. Można także zaplanować trasę dla bardziej zaawansowanych żeglarzy, która obejmie obszar między Splitem a Dubrovnikiem.

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem