Skip to main content

Seszele – raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego

Tętniąca życiem Wyspa Mahe Seszele to archipelag 115 wysp, rozrzuconych na Oceanie Indyjskim, jakieś 1500 kilometrów na wschód od afrykańskiego wybrzeża. Idealne warunki pogodowe trwają tu przez cały rok, a niebo zawsze jest niemożliwie błękitne. Ten tropikalny raj na ziemi oferuje urlopowiczom wszystko, o czym tylko zamarzą: od niezrównanych białych plaż, przez świeże egzotyczne owoce, […]

Tętniąca życiem Wyspa Mahe

Seszele to archipelag 115 wysp, rozrzuconych na Oceanie Indyjskim, jakieś 1500 kilometrów na wschód od afrykańskiego wybrzeża. Idealne warunki pogodowe trwają tu przez cały rok, a niebo zawsze jest niemożliwie błękitne. Ten tropikalny raj na ziemi oferuje urlopowiczom wszystko, o czym tylko zamarzą: od niezrównanych białych plaż, przez świeże egzotyczne owoce, po miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO i jedyną w swoim rodzaju, dziką przyrodę.

Mahe to największa i najbardziej zróżnicowana wyspa archipelagu, na której znajduje się Victoria – stolica Seszeli. Nazwa wyspy pochodzi od byłego francuskiego gubernatora Mahé de La Bourdonnais, chociaż pierwotnie nazywała się „Ile d’Abondance”, czyli „Wyspa obfitości”. Znajdziemy tu kolorowe, drewniane kreolskie domki, górzysty krajobraz i odosobnione zatoczki, wszystko w otoczeniu bujnej roślinności. Jeśli chodzi o plaże, najbardziej znaną na wyspie jest Beau Vallon, położona na północnym zachodzie. Jest to również turystyczne centrum wyspy, niemal tak samo gwarne jak sama stolica. Dla tych, którzy chcą choć trochę zapoznać się z kulturą kreolską, zwiedzanie Victorii to obowiązkowy punkt programu. Założone pod koniec XVIII w. przez Francuzów miasto zamieszkuje ponad 1/3 obywateli Republiki Seszeli, a nawet ci, którzy mieszkają gdzie indziej, w Victorii pracują i robią zakupy.

Morski Park Narodowy Sainte Anne

Teren parku obejmuje sześć małych wysp i otaczające je laguny. Wyspy znajdujące się w parku to , Ile Cachée, Moyenne Island, Round Island, Long Island i największa z grupy, Sainte Anne Island. Tutejsze krystalicznie czyste wody zamieszkuje mnóstwo gatunków ryb i innych morskich stworzeń. Podczas snorkelingu można podziwiać koralowce o wszelkich kształtach, rozmiarach i kolorach. Morski Park Narodowy Sainte Anne obejmuje podwodne łąki trawy morskiej, gdzie nierzadko można spotkać żerujące żółwie zielone. Odwiedzający mogą nawet mieć okazję popływać z żółwiami jastrzębiowatymi lub obserwować delfiny butlonose, co będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Praslin i plaża Anse Lazio

Główną atrakcją wyspy jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Vallée de Mai, której wygląd pozostaje w dużej mierze niezmieniony jeszcze od czasów prehistorycznych. Dzięki temu spacer przez prawie 20-hektarowy, przypominający dżunglę rezerwat sprawia, że możemy się poczuć jak pierwsi ludzie, którzy kiedykolwiek postawili tu stopę. Vallée de Mai to jedyne na świecie miejsce, gdzie naturalnie występuje palma Coco de mer, wytwarzająca największe nasiona w całym królestwie roślin. Orzech tej palmy dojrzewa od 6 do 10 lat i zwykle osiąga rozmiar 40-50 cm średnicy, a waży od 15 do 30 kilogramów. Ma wyjątkowy kształt, porównywany do…różnych części kobiecego ciała. Północno-wschodnie i zachodnie wybrzeże wyspy Praslin może poszczycić się długimi, piaszczystymi plażami. Jedną z nich jest Anse Lazio, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Jej sceneria jest naprawdę pocztówkowa – z niesamowicie błękitną wodą, sięgającymi nieba palmami, drzewami tamanu i łagodnymi, zalesionymi wzgórzami w tle.

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem