Skip to main content

Chorwacja – co zobaczyć w Dalmacji Środkowej

Co powoduje, że Dalmacja środkowa to najchętniej odwiedzany region Chorwacji? Co sprawia, że nawet jeśli dobrze znamy ten teren z wakacji stacjonarnych i wycieczek samochodowych, warto wybrać się tam na rejs?

View of Primosten, Croatia. Dalmatian coast.

Gdzie zacząć rejs w Chorwacji środkowej?

Rejs w Chorwacji środkowej, najlepiej zacząć w Marinie Kremik koło Primostenu, Trogiru lub ze Splitu. Trogir jest miastem do którego najłatwiej dolecieć (lotnisko Split znajduje bliżej Trogiru niż Splitu), jest też tu największa w tym rejonie baza jachtów czarterowych, i aż dwie mariny.

Trogir jest miastem do którego najłatwiej dolecieć (lotnisko Split znajduje bliżej Trogiru niż Splitu), jest też tu największa w tym rejonie baza jachtów czarterowych, i aż dwie mariny.

Największym miastem i zarazem stolicą tego regionu jest Split, gdzie można zwiedzić pałac Dioklecjana. Możemy też tutaj zobaczyć najpiękniejsze chorwackie starówki, nie tylko na stałym lądzie ale także na wyspach. I to właśnie atrakcje na wyspach tego rejonu powodują, że nawet osoby, które już Chorwację znają, odkryją ten kraj na nowo. Znajduje się też tutaj najstarsze miasto Chorwacji – Stari Grad. Jednak środkowa Dalmacja to nie tylko miasta i starówki, możemy tu także zobaczyć mnóstwo pięknych krajobrazów. W okolicach Makarskiej Riwiery góry spotykają się z morzem, a na wyspie Bisevo możemy podziwiać Błękitną Grotę.

Co zobaczyć podczas rejsu w Chorwackiej Dalmacji Środkowej

Primosten – Przepiękne miasto na wzgórzu z cudownymi knajpkami na starówce, oraz niezapomnianym zachodem słońca.


Rogoźnica – miasto z niegdyś najbardziej luksusową mariną Chorwacji i plażą z dobrym wejściem do morza. Samo miasteczko przepięknie położone z ładnym nadbrzeżem z kawiarenkami. Jest też tutaj targ rybny.


Trogir – z jedną z najpiękniejszych starówek, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W mieście znajduje się mnóstwo zabytków, które przyciągają turystów. Jest też sporo dobrych restauracji i kawiarni.


Split – Największe miasto regionu z piękną promenadą nadmorską. Znajduje się tutaj Pałac Dioklecjana, który jest uważany za najważniejszy zabytek Chorwacji.


Hvar – miasto znajdujące się wyspie Hvar. Kolejna urzekająca starówka. Tutaj obowiązkowa jest wycieczka na okoliczne wzgórze skąd rozpościera się nie zapomniany widok na miasto i okoliczne wysepki.


Stari Grad – miasto znajdujące się na wyspie Hvar. Jest to najstarsze miasto Chorwacji. Jachty stoją przy miejskim nadbrzeżu, stwarza to nie powtarzalny klimat.


Milna – malutkie miasteczko znajdujące się w przesmyku pomiędzy wyspami Brać i Solta. Można tam kupić miejscowe produkty i zjeść pysznego tuńczyka.


Vis – Miasto na wyspie Vis. Ładne stare miasto w pięknej, osłoniętej zatoce. Przy wejściu do zatoki można zobaczyć bunkry dla łodzi podwodnych.


Bisevo i Błękitna Grota – jaskinia do której można wpłynąć małą łódką lub pontonem. Promienie słoneczne dostając się do środka przez otwór w ścianie jaskini tworzą nie zapomniane błękitne światło zmieniając kolor wody w jaskini.


Veli Drvenik – Mała wysepka z piękną plażą.

Odpowiedz na kilka pytań, a my znajdziemy dla Ciebie idealny kierunek!

To zajmie Ci tylko chwilę, a Twoje odpowiedzi pomogą nam uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Pytania i odpowiedzi

Czy to Wasz pierwszy rejs?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rejsu katamaranem.

Jesteśmy w stanie wyczarterować jacht na każdym akwenie świata. Pomożemy też dostosować Ci termin do warunków pogodowych.

Nasze najbardziej popularne kierunki:

Grecja (Zatoka Sarońska, Wyspy Jońskie, Sporady), Chorwacja (część północna, część środkowa i część południowa), Czarnogóra, Włochy (Sardynia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie), Malta i Gozo, Hiszpania (Baleary)

Seszele, Tajlandia, Karaiby, Polinezja, Wyspy Kanaryjskie

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/gdzie-jechac-na-pierwszy-rejs/

W naszej ofercie mamy niezawodne i komfortowe katamarany sprawdzonych przez nas producentów (m.in. Lagoon, Bali Catamarans, Fountaine Pajot, Nautitech-Bavaria).

Każdy z nich posiada:

 • olbrzymi kokpit,
 • część rekreacyjną na dziobie. Większe dwukadłubowce, posiadają dodatkowy kokpit tzw. Flying Bridge,
 • kokpit i mesę z kambuzem,
 • kabiny, które są znacznie bardziej przestronne niż na jachcie jednokadłubowym. Zazwyczaj pod pokładem mieszczą się cztery dwuosobowe kabiny oraz dodatkowo dwie jednoosobowe kabiny dziobowe / skipperskie,
 • zazwyczaj każda dwuosobowa kabina posiada własną toaletę, często z oddzielną kabiną prysznicową. 
 • kambuz podobnie jak na dużych jachtach jednokadłubowych składa się z kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i zamrażalnika. Jest na tyle duży, że bez problemu mieści całe wyposażenie kuchenne oraz zapasy żywności na cały rejs. 
 • w messie zwykle mieści się dodatkowy stół oraz stanowisko skippera. 

Więcej na naszym blogu: https://slonnahoryzoncie.com/blog/katamaran-dlaczego-wybrac-go-rejs-morski/ 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie omówimy szczegóły! 

Jeśli jesteś zainteresowany rejsem na życzenie skontaktuj się z nami wypełniając ankietę, mailowo lub telefonicznie podając następujące informacje: 

 • termin rejsu 
 • akwen, preferowany port początkowy i końcowy 
 • liczbę osób na jachcie (ewentualnie wiek dzieci) 
 • wymagania dotyczące jachtu: ilość kabin, wielkość jednostki, rocznik. 

W odpowiedzi zaproponujemy kilka jachtów do wyboru. Po podjęciu decyzji i wskazaniu upatrzonej jednostki podpisujemy umowę. 

Należy pamiętać, że bardzo popularne modele, od dobrych armatorów, w dobrej cenie rezerwowane są bardzo często z rocznym wyprzedzeniem. Pośpiech jest więc wskazany, jeżeli ma się upatrzony model i akwen oraz określony termin. 

Rejsy rodzinne są realizowane w formie rejsów na życzenie 

Cena rejsu zawiera: 

 • katamaran/jacht w terminie trwania rejsu,  
 • opiekę polskiego skippera,  
 • podstawowe szkolenie żeglarskie i opinię stażową po rejsie,  
 • sprzątanie katamaranu po rejsie. 

Cena rejsu nie zawiera: 

 • przelotu,  
 • ubezpieczenia (pomagamy w zakupie polisy ubezpieczeniowej),  
 • wejściówek na dodatkowe atrakcje, 
 • wyżywienia podczas rejsu,  
 • opłat portowych, 
 • paliwa, 
 • transferu pomiędzy lotniskiem a katamaranem. 

Wypełnij ankietę lub napisz do nas aby potwierdzić dostępność i otrzymać ofertę! 

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Państwa wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością żeglować.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji lub wejdź na naszego bloga.
Napisz maila z zapytaniem