Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Rejsy rodzinne
Komfortowe i bezpieczne rejsy katamaranami w Grecji i Tajlandii dla rodzin z dziećmi
ODKRYJ WAKACJE NA NOWO!
PŁYWAMY w Grecji i Tajlandii
7-DNIOWY REJS w 2023
8-OSOBOWY KATAMARAN ( rejs na kabiny)
Dlaczego warto popłynąć z nami w rejsie rodzinnym?
Żeglowanie na krótkich odcinkach

Rejsy planujemy w taki sposób, aby każdego dnia pokonywać krótkie odcinki. Żeglujemy maksymalnie 3-6 godzin dziennie z przerwami, gdyż nasza oferta jest skierowana do rodzin z dziećmi, a nie do wytrawnych żeglarzy.

Niezapomniane wakacje

Rejsy rodzinne katamaranem ze Słoniem na Horyzoncie są wyjątkowym sposobem na spędzenie wakacji dla rodzin z dziećmi. Nasze rejsy gwarantują niesamowite przeżycia, piękne widoki i świetną zabawę dla całej rodziny.

Atrakcje na wodzie… i lądzie

Żeglując każdego dnia będziesz miał okazję odwiedzić nowe miejsce. Rejs jest doskonałym pretekstem do obejrzenia tego pięknego kraju z nowej perspektywy. Malownicze krajobrazy, wyjątkowe zabytki i wyśmienite jedzenie to codzienność na naszym rejsie.

Autorski przewodnik

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opracowany przez nas przewodnik Śladami Słonia. Nie musisz już wertować grubych książek. Z naszego przewodnika dowiesz się, które miejsca w trakcie postojów warto odwiedzić, gdzie jest najlepsze miejscowe jedzenie oraz które lody najbardziej zasmakują Twoim dzieciom.

Doświadczenie w rejsach rodzinnych

Od wielu lat organizujemy rejsy dla rodzin z dziećmi. Oprócz doświadczonego kapitana bierze w nich udział animatorka, która organizuje zabawy dla najmłodszych. Dodatkowo pokład katamaranu zabezpieczony jest w koło siatką o wysokości 60 cm.

Zawsze w zasięgu

Na naszych rejsach nie jesteś odcięty od świata, gdyż wiemy, że uczestnicy rejsów lubią pozostawać w łączności. Pływamy wzdłuż linii brzegowej od portu do portu i przez cały czas pozostajesz w zasięgu sieci komórkowej, a dodatkowo na katamaranie jest dostęp do Internetu.

Czym pływamy w tym roku?

Na naszych rejsach pływamy tylko nowymi katamaranami, które są bardziej stabilne od jachtów jednokadłubowych, nie kołyszą i posiadają więcej przestrzeni. Rejsy na katamaranach są bezpieczne dla dzieci – na rejsach rodzinnych montujemy siatkę ochronną na burtach jednostki.

aktis 42 1
Lagoon 42 Rok produkcji 2020
bali-41-1
Bali 4.1 Rok produkcji 2020

Uczestnicy rejsu rodzinnego, który odbędzie się w Grecji będą pływali katamaranem Lagoon 42 (2020 rok), który gwarantuje uczestnikom rejsu pełen komfort. Katamaran posiada 4 dwuosobowe kabiny oraz 4 łazienki. Oprócz kabin do dyspozycji uczestników jest wspólny salon z aneksem kuchennym oraz przestrzeń do zabawy z dziećmi. Katamaran Lagoon 42 może pochwalić się rozległymi przestrzeniami mieszkalnymi, zapewniającymi większą przyjemność z żeglugi. Rozległy kokpit jest inteligentnie zaprojektowany z myślą o rozrywce i wypoczynku. Kambuz Lagoon 42 wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnik oraz lodówkę, a w obszernych szafkach i szufladach zmieści sporo spożywczych zapasów. W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon znajduje się obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiając rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych, a szerokie platformy rufowe sprawiają, że postój na urokliwych kotwicowiskach jak i zabawy w ciepłym morzu dają niezapomnianą przyjemność.

Uczestnicy rejsu rodzinnego, który odbędzie się w Tajlandii będą pływali katamaranem Bali 4.1, który wykorzystuje wszystkie innowacje, które odniosły sukces w BALI 4.0: - Rozległy kokpit / salon, który całkowicie otwiera się dzięki ogromnym obrotowym przeszklonym drzwiom. - Bardzo praktyczny do żeglugi zintegrowany pokład dziobowy, który zapewnia sztywność i ochronę przed rozpryskami z bardzo dużym obszarem do opalania i przednim kokpitem, który może wygodnie pomieścić całą załogę. Bali 4.1 jest to pierwszy katamaran żaglowy, całkowicie zabudowany sztywną konstrukcją od dziobów do rufy, oferujący w pełni otwartą i ergonomiczną przestrzeń życiową. Jednostka to oferuje również duży przedni kokpit z leżakami, strefę relaksu na zapierającym dech w piersiach dachu, platformę łączącą dwa tylne pływaki z dużą ławką i ogólnie - komfort godny dużego katamaranu.

Animatorka na życzenie

Rozumiemy, że dla każdej rodziny wakacje są czasem wypoczynku wyczekiwanym przez cały rok. Dzieci, które mają rozrywkę i są zadowolone, to gwarancja dobrze spędzonych wakacji dla rodziców. Z tego względu w naszych rejsach rodzinnych może uczestniczyć animatorka, która, podobnie jak kapitan, jest częścią załogi. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w wielu zabawach związanych z żeglowaniem i nie tylko, m.in. w poszukiwaniu skarbu piratów, nauce wiązania węzłów żeglarskich, malowaniu rodzinnej flagi, która będzie powiewała przy maszcie przez cały rejs itp.

Nasze rejsy rodzinne to sprawdzona formuła, która gwarantuje wyjątkowe wspomnienia na całe życie.

Opinie naszych klientów coma-large

Dziękujemy za wspaniałą tygodniową przygodę katamaranem na Wyspy Liparyjskie. Pierwszy raz udaliśmy się z dziećmi na taką wyprawę i było rewelacyjnie. Czas bardzo szybko minął. Za szybko, jesteśmy zachwyceni wyprawą i za rok chcemy znów i tylko ze Słoniem na horyzoncie. Zobaczyliśmy coś czego jadąc do hotelu nie zobaczylibyśmy nigdy. POLECAMY bardzo gorąco!

Barbara Bańkowska

„Serdecznie polecamy rejsy z Słoniem na horyzoncie. Profesjonalna obsługa, kompetentni sternicy i mistrzowskie prowadzenie katamaranu gwarantują udane wakacje na wodzie.”

Justyna Gaj-Skowronek

Katamaran to fantastyczne (a na rejsie z Basią i Adamem bezpieczne!) środowisko dla dzieci, a dla rodziców widoki bezludnych wysp, lazurowych wybrzeży i bajecznych zachodów słońca to niezapomniane i wzruszające przeżycia.

Kasia Pietruszewska
Doświadczona załoga

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego nasze rejsy prowadzą jedynie doświadczeni kapitanowie (skiperzy), z którymi współpracujemy od wielu lat.

poznaj naszą całą załogę
Oferta rejsów rodzinnych — lato 2023
Miejsce Termin Trasa Cena za kabinę Katamaran Liczba kabin
Ateny (marina Alimos) sierpień 2023 Zatoka Sarońska skontaktuj się Lagoon 42 (2020) 4 kabiny(8 osób)
Phuket (Yacht Haven Marina) 18-25 listopada Morze Andamańskie 3150 euro Bali 4.1 (2020) 4 kabiny(8 osób)
Miejsce Ateny (marina Alimos)
Termin sierpień 2023
Trasa Zatoka Sarońska
Cena za kabinę skontaktuj się
Katamaran Lagoon 42 (2020)
Liczba kabin 4 kabiny (8 osób)
Miejsce Phuket (Yacht Haven Marina)
Termin 18-25 listopada
Trasa Morze Andamańskie
Cena za kabinę 3150 euro
Katamaran Bali 4.1 (2020)
Liczba kabin 4 kabiny (8 osób)
Pokaż więcej rejsów
Cena zawiera udział w rejsie doświadczonego kapitana.
Zobacz co zawiera cena?

Podana cena zawiera:
- wynajem katamaranu
- opiekę doświadczonego kapitana
- ubezpieczenie katamaranu i OC skipera
- pościel i ręczniki

Zobacz czego nie zawiera cena?

Cena nie zawiera:
- dojazdu do Grecjii lub Tajlandii
- kasy rejsowej (paliwo, jedzenie, opłaty portowe) liczone: 160 euro/osobę
- ubezpieczenia podróżnego dobieranego wg indywidualnych potrzeb

Tajlandia, Morze Andamańskie Proponowana trasa
Phuket, Yacht Haven
Phuket, Yacht Haven

Phuket – prowincja i największa wyspa Tajlandii, położona na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego.

Koh Hong
Koh Hong

Koh Hong to mała i bardzo popularna wyspa położona w połowie drogi między Koh Yao Noi i Krabi.

Koh Nakha Noi
Koh Nakha Noi

Ta wyspa jest również znana jako Pearl Island, ponieważ jest domem dla farmy pereł.

Pak bia Group
Pak bia Group

Znakomitym pomysłem na spędzenie dnia na Phak Bia jest snorkeling wzdłuż malowniczego wybrzeża. Pod turkusową wodą widać rzadkie gatunki ryb.

Koh Dam Kaï
Koh Dam Kaï

Ta wyspa otrzymała bardziej znaną nazwę jako Chicken Island ze względu na dużą formację skalną, która niewątpliwie przypomina głowę i szyję kurczaka.

Koh Phi Phi Don
Koh Phi Phi Don

Jest to największa wyspa z archipelagu sześciu różnych wysp i nadal nie jest większa niż 10 kilometrów kwadratowych. Natomiast jest jedyną zamieszkaną.

Phuket, Yacht Haven
Phuket, Yacht Haven

Atrakcją na wyspie jest posąg Buddy, który mierzy 45 m wysokości co zapewnia mu miano najwyższego posągu Buddy w Tajlandii.

Tajlandia, Morze Andamańskie - przeczytaj, co zobaczysz podczas rejsu
Grecja, Zatoka Sarońska Proponowana trasa
Aegina - marina Alimos
Aegina - marina Alimos

Marina Alimos jest największą mariną w Grecji, posiada około 1000 stałych miejsc postoju przy kei.

METHANA
METHANA

Methana jest półwyspem, który w istocie jest wygasłym wulkanem. Jego ostatnia erupcja nastąpiła około 250 roku p.n.e., w czasach rzymskich.

POROS
POROS

Miasto Poros i obszar portowy zostały zbudowane na zboczu wzgórza, naprzeciwko brzegów Troizinii.

HYDRA
HYDRA

Wyspa Hydra (Idra) uchodzi za najbardziej malowniczą z całego archipelagu Wysp Sarońskich. Ozdobą wyspy jest jej jedyne miasteczko o nazwie Port Hydra.

AEGINA PERDIKA
AEGINA PERDIKA

Perdika to wioska z wąskimi, malowniczymi uliczkami i bielonymi domami, które przypominają architekturę Cyklad.

MARINA ALIMOS - ATENY
MARINA ALIMOS - ATENY

Ateny to bez wątpienia jedno z najważniejszych miast w historii świata oraz kolebka naszej cywilizacji. To tutaj żyli i tworzyli najwięksi filozofowie.

Grecja, Zatoka Sarońska - przeczytaj, co zobaczysz podczas rejsu
Nie pasuje Ci termin lub trasa? Jeśli nie pasuje Ci proponowany przez nas termin lub trasa to nic straconego. Organizujemy również rejsy na życzenie. Możemy przygotować rejs specjalnie dla Ciebie! Zobacz naszą ofertę rejsów na życzenie
Jak dogodnie dotrzeć na rejs ? Na rejs do Grecji jak i Tajlandii najlepiej jest dolecieć samolotem.
Samolot do Grecji

Najpopularniejszym, najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu łączącym Grecję i Polskę jest samolot. Bezpośrednie loty między Polską a Atenami dostępne są obecnie z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. Trwają one około dwóch-trzech godzin. Połączenia bezpośrednie z Polski do Aten oferują przede wszystkim tacy przewoźnicy jak Ryanair, Aegean Airlines oraz Olympic Airways. Nie mniej warto sprawdzić także ofertę Polskich Linii Lotniczych LOT. Wszystkie samoloty międzykrajowe docierają w Atenach na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa (ATH), zlokalizowany w Spacie, niecałe 40 kilometrów na wschód od Aten. Główny port lotniczy Ateny Elefteriosa Wenizelosa oddalony jest od głównej mariny Alimos Kalamaki o około 35 km.

Samolot do Tajlandii

Wybierając się do Tajlandii bezpośrednio z Europy, dostaniemy się do Bangkoku i Phuket. Przelot z Europy do Tajlandii trwa około 20 godzin. Wylatując z Polski musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów europejskich. Marina Phuket Yacht Haven położona jest w północnej części wyspy Phuket. Oddalona jest o 10 minut drogi od międzynarodowego lotniska, zatem po wyjściu z lotniska proponujemy wynajęcie taksówki.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Co zabrać ze sobą na rejs?

Przeczytaj nasz poradnik co najlepiej zabrać ze sobą na rejs. Jeśli czegoś zapomnisz – nie martw się. Wszystko będziesz mógł kupić na miejscu, gdyż Chorwacja jest bardzo dobrze przygotowana pod względem zaopatrzenia turystów.

Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Więcej o tym co zabrać ze sobą na rejs

W jakim wieku dziecko może popłynąć na rejs?

Nasi najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie kilkanaście miesięcy. Niezależnie od wieku zapewniamy wyjątkowe wakacje dla całej rodziny.

Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: W jakim wieku dziecko może popłynąć na rejs?

Czy muszę zabrać pościel i ręczniki?

Na naszych rejsach ręczniki i pościel są wydawane przy zaokrętowaniu dla każdej osoby

Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Czy muszę zabrać pościel i ręczniki?

Jak wygląda kwestia wyżywieniem w trakcie rejsu?

Z kasy rejsowej kupujemy świeże, regionalne produkty z których załoga przygotowuje śniadania, lunch oraz przekąski. Na kolację zwykle chodzimy do restauracji, popróbować lokalnych przysmaków. No chyba, że w załodze objawi się mistrz kuchni :)

Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Jak wygląda kwestia wyżywienia na rejsie?

Nie zwlekaj i zarezerwuj rejs już dziś! Napisz lub zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej na temat rejsu lub aby go zarezerwować.
Barbara Mrozowicz właściciel, doświadczony kapitan jachtowy tel. 501 488 019