Rejsy żeglarskie organizujemy najczęściej na Wyspach Nawietrznych, począwszy od Brytyjskich Wysp Dziewiczych na Grenadzie i Barbados kończąc. Coraz bardziej popularnym akwenem staje się też Kuba, która po przemianach politycznych szuka swojego należnego miejsca na turystycznej mapie świata. Możliwości organizacji rejsów na Karaibach jest w dużej mierze determinowana geopolityką. Najbardziej rozwinięte i najlepiej dostępne są zamorskie terytoria dawnych europejskich potęg kolonialnych Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Dziś to właśnie na francuską Martynikę i dzieloną z Holandią – St. Martin czy brytyjskie Beef Island najłatwiej jest dolecieć z Europy i to tam znajdują się największe bazy czarterowe umożliwiające żeglowanie po Karaibach. Wiele pozostałych wysp po uzyskaniu niepodległości w połowie XX wieku, nie poradziło sobie samodzielnie na wykształcenie wystarczającej infrastruktury turystycznej i żeglarskiej. Są więc dziś zaledwie przystankiem na trasie rejsu.
Nasz rejs po wyspach karaibskich jest nastawiony na odkrywanie uroków tego archipelagu. Warunki żeglarskie pomiędzy kolejnymi wyspami są zwykle dość wymagające ale już po kilku godzinach chowamy się przed wiatrem i falami w bezpiecznych zatokach
Ten akwen, który kiedyś był areną spektakularnych działań piratów, nadal pozostaje bardzo atrakcyjny dla żeglarzy. Na szczęście strzela się teraz z migawek aparatów a nie z armat. Łupem zaś pozostają na zawsze przepiękne zdjęcia.
Karaiby to prawdziwy raj dla żeglarzy, lubiących zmagania z oceanem. Żagle są wypełnione pasatowym wiatrem, który gna nas wzdłuż łuku Wysp Nawietrznych. Na tym akwenie jest wiele atoli i raf gdzie pływać możemy tylko mało znużonym katamaranem. Z drugiej strony te wypłycania pozwalają obserwować barwną, karaibską faunę i florę.
Nawet w tak dalekim od współczesnej cywilizacji regionie jakim są Karaiby, pozostawajmy w zasięgu lokalnej sieci telefonii komórkowej i internetu. Trzeba jednak uważać w jakim kraju się znajdujemy. O ile na Martynice znajdujemy się w ramach rozliczeń jak w UE to już na sąsiedniej St. Lucii, za połączenie słono zapłacimy!
Naszym klientom oferujemy szeroki wybór katamaranów w czterech przedziałach cenowych: klasa Economy, klasa Comfor, klasa Premium, klasa Lux
























































Nasze rejsy prowadzą doświdczeni kapitanowie (skiperzy), dlatego nasze rejsy są bezpieczne, a uczestnicy rejsu nie muszą mieć doświadczenia żeglarskiego.
dowiedz się więcej o naszej załodzeOd wielu lat organizujemy rejsy dla rodzin z dziećmi. Oprócz doświadczonego kapitana na życzenie klienta może wziąć w nich udział animatorka, która organizuje zabawy dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w wielu zabawach związanych z żeglowaniem i nie tylko m.in. poszukiwaniu skarbu piratów, nauce wiązania węzłów żeglarskich, malowaniu rodzinnej flagi, która będzie powiewała przy maszcie przez cały rejs itp.
Dodatkowo pokład katamaranu zabezpieczony jest w koło siatką o wysokości 60 cm.












Przeczytaj nasz poradnik co najlepiej zabrać ze sobą na rejs. Jeśli czegoś zapomnisz – nie martw się. Wszystko będziesz mógł kupić na miejscu, gdyż Chorwacja jest bardzo dobrze przygotowana pod względem zaopatrzenia turystów.
Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Więcej o tym co zabrać ze sobą na rejs
Nasi najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie kilkanaście miesięcy. Niezależnie od wieku zapewniamy wyjątkowe wakacje dla całej rodziny.
Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: W jakim wieku dziecko może popłynąć na rejs?
Na naszych rejsach ręczniki i pościel są wydawane przy zaokrętowaniu dla każdej osoby
Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Czy muszę zabrać pościel i ręczniki?
Z kasy rejsowej kupujemy świeże, regionalne produkty z których załoga przygotowuje śniadania, lunch oraz przekąski. Na kolację zwykle chodzimy do restauracji, popróbować lokalnych przysmaków. No chyba, że w załodze objawi się mistrz kuchni :)
Więcej na ten temat w naszym wpisie na blogu: Jak wygląda kwestia wyżywienia na rejsie?