Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rejsu

Wielkimi krokami zbliża się sezon żeglarski 2021. Przed podjęciem decyzji o rezerwacji rejsu, może nas powstrzymywać obawa o sytuację związaną z COVID-19. Czy możemy się uchronić przed ryzykiem utraty środków wpłaconych na upragnione wakacje? Rozwiązaniem może być polisa od rezygnacji z podróży, w tym rejsu morskiego czy czarteru.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest dynamiczna. Cały czas pojawiają się nowe informacje i nowe obostrzenia. Jedno jest pewne, jesteśmy stęsknieni wakacji i wiatru we włosach! Czy jednak nie ryzykujemy za bardzo podejmując decyzję o wakacjach pod żaglami? Nigdy nie wiadomo czy nie zakazimy się wirusem przed samym rejsem! Czy przepadną nam wydane na wakacje pieniądze? Rozwiązaniem może stać się ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rejsu.

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży

Okazuje się, że firmy ubezpieczeniowe zdążyły się już dostosować do zaistniałej sytuacji i część z nich wprowadziło na rynek ofertę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży, a nawet jej przerwania na wypadek zachorowania w tym na COVID-19.

To co najważniejsze dla naszych klientów, polisa taka gwarantuje zwrot kosztów czarteru czy miejsca na zorganizowanym rejsie oraz zwrot kosztów za bilety np. lotnicze.

rejs katamaranem

Gdzie wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z rejsu

Ubezpieczenie można zawrzeć z dobrym agentem ubezpieczeniowym. Wygodną formą jest także zawarcie polisy online. Sprawdzone miejsca, które polecamy to:

  • Internetowa wyszukiwarka i porównywarka ofert towarzystw ubezpieczeniowych – rankomat.

https://rankomat.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy

Znajdziecie tam wszystkie informacje i zastrzeżenia związane z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych: AXA, Europa oraz Signal Iduna

  • Towarzystwo ubezpieczeń Ergo

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/koszty-rezygnacji-z-podrozy/turystycznej/

Jaki jest maksymalna suma ubezpieczenia?

Maksymalna suma ubezpieczenia w zależności od wybranej polisy waha się pomiędzy 25000-35000 PLN/osobę. W zupełności wystarcza to więc na pokrycie udziału w rejsie morskim.

Jaki jest koszt ubezpieczenia od rezygnacji z podróży?

– koszt ubezpieczenia wynosi od 3-5 % sumy poniesionych kosztów i zależy od rodzaju zawartej polisy

Data rezerwacji podróży/biletów a data wykupienia ubezpieczenia

Wczytując się w informacje dotyczące zawarcia ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży zauważycie, że bardzo istotny jest moment zakupu polisy. Jeśli do naszego wyjazdu jest mniej niż 30 dni, polisę można wykupić tylko w dniu rezerwacji podróży w tym rejsu czy nabycia biletów.

Czy na czas rejsu wystarczy ubezpieczenie od rezygnacji z podróży?

– Nie. W dalszym ciągu istotne jest posiadanie na cały okres podróży odpowiednią polisę turystyczną. O polisach takich pisaliśmy – tutaj. Warto zadbać aby polisa taka obejmowała swym zakresem sytuacje związane z COVID.

Wróć do listy wszystkich artykułów