Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Tajlandia, czyli atrakcje nad brzegiem Morza Andamańskiego

Od tajemniczego piękna dżungli po olśniewająco białe, piaszczyste plaże - rejs po Morzu Adamańskim zapewnia wszystko, co w tropikach najpiękniejsze. A jeśli oprócz błękitnego nieba potrzebujecie jednak jakichś rozrywek, podpowiadamy co i gdzie można robić u wybrzeży Tajlandii.

Rodzinna rozrywka – Phuket

Phuket ma fantastyczny wachlarz atrakcji. Od naturalnych po stworzone przez człowieka, od lądowych po wodne – na wyspie zawsze jest co robić i oglądać. Na dodatek wszystkie te cuda znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Są tu dziwne i wspaniałe muzea, niezwykłe obiekty religijne i kulturowe, egzotyczne pokazy, tętniące życie nocne i kilka pięknych plaż, na których można cieszyć się tropikalną scenerią. Obowiązkowym punktem programu jest Wielki Budda na szczycie wzgórza – posąg ma aż 45 metrów wysokości i góruje nad krajobrazem. Warto odwiedzić też XIX-wieczną buddyjską świątynię Wat Chalong. Wyspa Phuket to także mnóstwo restauracji i nocnych targów, gdzie posmakujemy tradycyjnych tajskich dań i różnych rodzajów streetfoodu. Oczywiście możemy skorzystać też z tajskich masaży, akupunktury i wielu innych form relaksu. Wspaniałą przygodą dla najmłodszych będzie za to wizyta w Sanktuarium Słoni, gdzie można podziwiać te wielkie zwierzęta, spacerując specjalnie skonstruowaną ścieżką wśród drzew na wysokości 6 metrów.

Filmowe widoki – Zatoka Phang Nga

Ze szmaragdowych wód zatoki Phang-nga wyrastają ogromne wapienne klify o niezwykłych kształtach, porośnięte bujną, tropikalną roślinnością. Możecie je kojarzyć z hollywoodzkich produkcji – najsłynniejsza jest pionowa, wystająca z morza skała, która “zagrała” w filmie o Jamesie Bondzie. To główna atrakcja zatoki, robiąca wrażenie nawet na tych, którzy Człowieka ze złotym pistoletem nie widzieli. Niedaleko od niej znajduje się Koh Panyi, pływająca wioska morska w całości zbudowana na palach, zakotwiczona do dużej, pokrytej zielenią skały wapiennej. Jej mieszkańcy mają nawet boisko! Aby lepiej poznać magiczne zakamarki Zatoki Phang Nga, warto wybrać się na kilkugodzinną wycieczkę kajakiem. To świetny sposób na zwiedzanie charakterystycznych dla międzyzwrotnikowych wybrzeży lasów namorzynowych oraz licznych jaskiń morskich, które zachwycają ciekawymi formacjami skalnymi.

Nurkowanie wśród raf – Wyspy Surin

Zlokalizowane niedaleko zachodniego wybrzeża Tajlandii Wyspy Surin cieszą się reputacją jednego z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Morski Park Narodowy Wysp Surin posiada jedne z najpiękniejszych podwodnych skarbów Morza Andamańskiego – w tym wielobarwne i zróżnicowane rafy koralowe. Łącznie w tutejszej rafie występuje ponad 200 gatunków koralowców, a okoliczne wody zamieszkują żółwie, manty oraz rekiny wielorybie (bez obaw, są niegroźne dla człowieka!). Szerokie, płytkie rafy i strome spadki sprawiają, że odnajdzie się tu zarówno początkujący nurek z fajką, maską i płetwami, jak i zaawansowani płetwonurkowie z profesjonalnym sprzętem.

Wspinaczka skalna – Railay

Obszar Railay (Rai Leh) jest właściwie dużym półwyspem, ale to, co czyni to miejsce naprawdę wyjątkowym, to fakt, że jest ono odcięte od reszty lądu rzędem stromych wzgórz, co oznacza, że można się tam dostać tylko łodzią. Przy plażach Railay East, Railay West i Ton Sai znajdują się zapierające dech w piersiach krasowe klify. Dzięki ponad siedmiuset wyznaczonym ścieżkom, morskie klify Railay są jednym z najlepszych na świecie placów zabaw dla wspinaczy. Oprócz szlaków dla doświadczonych amatorów wspinaczki, znajdzie się także kilka łatwiejszych szlaków – w tym na punkt widokowy we wschodniej części wyspy. A jeśli ktoś absolutnie nie chce się zmęczyć, może po prostu wylegiwać się na plaży i obserwować sąsiadującą z nią dżunglę.

Rajskie plaże – Koh Lipe

Dzięki wielu kilometrom linii brzegowej oraz licznym wyspom i wysepkom Tajlandia oferuje szeroki wybór przepięknych plaż. Większość z nich oblegają turyści, choć zdarzają się też takie bardziej kameralne. Koh Lipe bezludną wyspą co prawda nie jest, ale doskonale spełnia wszystkie wymogi rajskiej plaży – mięciutki, biały piasek, czysta, turkusowa woda i możliwość zaopatrzenia się w kolorowy drink z palemką. Wysepka jest niewielka, o powierzchni zaledwie czterech kilometrów kwadratowych. Na środku znajduje się Walking Street – pasaż pełen restauracji, kawiarni, barów i sklepików. Najpopularniejszą plażą jest Karma Beach, a jeśli szukamy czegoś cichszego i spokojnego, najlepsza będzie Sunset Beach (jak sama nazwa wskazuje, zapewnia piękne widoki na zachodzące słońce).

Wróć do listy wszystkich artykułów