Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Seszele - co zobaczyć podczas rejsu katamaranem

Seszele wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach z ofert biur podróży. Ale tylko dla osób zwiedzających ten kraj na pokładzie katamaranu odsłonią w pełni swoje rajskie piękno.

Seszele – żeglarski raj na Oceanie Indyjskim

Seszele to wyjątkowy archipelag położony na Oceanie Indyjskim na północ od Madagaskaru.
Te wyspy naprawdę wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach z ofert biur podróży. Ale tylko dla osób zwiedzających ten kraj na pokładzie katamaranu, odsłonią w pełni swoje rajskie piękno. To akwen wskazany dla osób zaczynających swoją przygodę z żeglarskim sposobem zwiedzania świata. Łaskawy jest też dla cierpiących na chorobę morską. Dzieje się tak za sprawą słabych wiatrów, małej fali i niewielkich odległości do pokonania pomiędzy kolejnymi wyspami. A feeria barw zatok, lagun i na wysepkach z przysłowiową jedną palmą oraz bogactwo fauny morskiej sprawia, że można się poczuć niczym w Edenie, z którego nas wygnano. I tylko żal, że jednego z liczących kilkaset lat, wielkich żółwi nie można zrozumieć gdy opowiada o tym, jak wyglądał świat naszych pra, pra dziadów.

Kiedy na Seszele?

Biorąc pod uwagę okresy monsunowe, obfitujące w deszcze(grudzień,styczeń) na Seszele najlepiej wybrać się na rejs w miesiącach październik-listopad i luty-kwiecień. Czy to nie zgrywa się idealnie z panującymi w tym czasie w Europie krótkimi dniami i chłodem?

Z Polski najłatwiej dostać się do stolicy Seszeli –miasta Victoria, jednym z arabskich przewoźników Emirates bądź Qatar Airways. Obie linie latają z Warszawy z jedną przesiadką, która sama w sobie może być dobrą okazją do zobaczenia atrakcji Dubaju czy Doha. To właśnie z ekskluzywnej mariny na Mahe – największej wyspie Seszeli najlepiej zacząć rejs. Tutaj też warto wypożyczyć samochód(panuje tu ruch lewostronny) aby zwiedzić tropikalne lasy i małe miasteczka mocno kontrastujące z infrastrukturą turystyczną stolicy.

Co zobaczyć?

Najczęściej pływamy po wewnętrznej części archipelagu gdzie wszędzie jedno urocze miejsce jest od drugiego w zasięgu wzroku.

– Mahe ze stolicą kraju – miastem Victoria, oraz interior wyspy
Zespół kilku wysp nazywany parkiem św. Anny, znajdujący się w pobliżu Eden Island, skąd zaczynamy i kończymy rejs. To przedsmak tego co czeka nas dalej i fantastyczne miejsce do nurkowania.
– Wyspę Praslin – druga co do wielkości na Seszelach – to tutaj znajduje się park, gdzie można zobaczyć rosnące tylko tu i pobliskiej Curieuse Island ,  palmy Coco de Mer z charakterystycznymi podwójnymi kokosami
– wyspę La Digue z małą mariną, gdzie możemy wypożyczyć rower i objechać wyspę i wspiąć się na szczyt z niezapomnianą panoramą okolicznych wysepek
– wyspę Curieuse, gdzie można podziwiać gigantyczne żółwie liczące ponad 200 lat i tysiące krabów.
– wysepkę Coco Island, gdzie trudno zrobić kiepskie zdjęcie ☺
– wyspa Aride, dla fascynatów ornitologii
– wysepki Cousine i Cousin
niezliczone plaże z delikatnym, białym piaskiem, turkusowe zatoki

Wróć do listy wszystkich artykułów