Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Rejs firmowy, cz. 1 - jakie niesie korzyści?

Każdy pracownik lubi czuć się doceniony – za swoją lojalność, zaangażowanie, umiejętności. A dobry pracodawca wie, że inwestycja w zespół zawsze się zwraca. Nagrody pieniężne są mile widziane, jednak większość osób nie będzie pamiętać powodu, dla którego otrzymały jednorazową premię pięć lat temu. Za to przeżycia ze wspólnej żeglugi ze Słoniem na Horyzoncie będą wspominać jeszcze przez długie lata.

Na horyzoncie same korzyści

Nie ma co ukrywać – na zorganizowanie rejsu firmowego składa się trochę kosztów. Przeloty, przejazdy, czarter katamaranów, prowiant. Jednak dzięki tej jednorazowej (albo cyklicznej) inwestycji, właściciel firmy zyskuje długofalowe korzyści, i to z nawiązką:

  • poprawa kultury organizacyjnej firmy

Skuteczne nagradzanie pracowników jest nie tylko miłe, ale także pomaga w rozwoju firmy. Dzieje się tak dlatego, że docenianie pracowników sprawia, że są oni bardziej zadowoleni z siebie i swojej pracy. A pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, częściej mają do niej pozytywne nastawienie. Oznacza to również, że są w stanie lepiej budować pozytywne relacje z członkami swojego zespołu. Nagradzanie skutkuje wzrostem morale, co może zainspirować zespół do wykonywania swojej pracy jak najlepiej potrafią.

  • większa satysfakcja zespołu

Pracownicy nagradzani za swoją pracę wykazują nią większe zainteresowanie i radość z jej wykonywania. Proste, prawda? W rezultacie czują się też bardziej zmotywowani do osiągania dobrych wyników i kontynuowania sukcesów. Kiedy pracownicy są zaangażowani w swoją pracę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą ją wykonywać na wysokim poziomie. Dzieje się tak dlatego, że kiedy pracodawca nagradza pracowników, czują oni, że szefowi zależy na ich zadowoleniu – a nie tylko na dochodach netto firmy.

  • lojalność pracowników

U zadowolonych pracowników rozwija się lojalność, niezwykle cenna na rynku pracy. Ludzie są bardziej skłonni do pozostania w miejscu, w którym czują się docenieni. Nagradzając pracowników za ich wyniki, nie tylko pokazujesz im, że cenisz ich wkład, ale również zachęcasz ich do dalszej ciężkiej pracy. Brak uznania jest częstym powodem, dla którego pracownicy rezygnują ze swojego stanowiska, a ciągła rotacja w firmie nie tylko źle wpływa na jej wyniki, ale także na wizerunek pracodawcy i atmosferę panującą w organizacji.

Niech poczują wiatr w żaglach

Widzisz, że Twojemu zespołowi przydałby się zastrzyk motywacji? Z pewnością perspektywa firmowego rejsu wynagradzającego osiągnięcia zachęci wszystkich do pracy ze zdwojoną energią. Wyznacz pracownikom cele – stawiając poprzeczkę na tyle wysoko, aby wymagały zaangażowania, ale na możliwym do osiągnięcia poziomie. Zrealizowanie ich w ciągu kolejnych miesięcy „odblokuje” zagraniczny rejs. Regularnie informuj zespół o postępach, pokazuj jak blisko są realizacji celu lub co jeszcze muszą zrobić, by go osiągnąć. Zaproś pracowników do wspólnego planowania atrakcji czy wyboru miejsca, do którego popłyniecie. Po wytężonej pracy na osiągnięcie założonego celu, taki wyjazd wzmacnia wartości firmy, pozwalając świętować sukces jako zespół.

Nagroda nie tylko dla zespołu

Zaproszenie na rejs może być także niebanalną formą okazania wdzięczności najbardziej lojalnym klientom, a przy okazji świetną okazją do zacieśnienia współpracy. Warto też rozważyć rejs w towarzystwie członków zarządu albo partnerów biznesowych. Wtedy przyjemności żeglowania można przeplatać negocjacjami i opracowaniem planów dla przedsiębiorstwa na kolejny rok.

 

Zapoznaj się z ofertą!

Wróć do listy wszystkich artykułów