Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Rejs firmowy, cz. 2 - integracja na falach

Integracja zespołu to obowiązkowy punkt w kalendarzu już chyba każdej firmy. Zgrany team jest bardziej efektywny, wydajny i odnosi większe sukcesy - nie wspominając o tym, że ma więcej radości z pracy. Planując kolejne wydarzenie dla swoich pracowników, koniecznie rozważ integrację na wodzie. Zabierzemy Twój zespół na rejs, który zapewnia dobrą zabawę dla wszystkich, wprowadza świetną atmosferę i daje uczestnikom wiele okazji do współpracy.

Współpracę trzeba zbudować

Zespół tworzą ludzie o różnym osobowościach, potrzebach, mocnych i słabych stronach. Równie ważna, co kompetencje pojedynczych osób, jest ich zdolność do wspólnego działania. Głównym celem team-building, czyli budowania zespołu, jest zacieśnienie więzi między jego członkami i stworzenie wzajemnego zaufania. Dużo łatwiej ten cel zrealizować, gdy pracownicy mają szansę spędzić ze sobą kilka dni poza biurem, z dala od codziennych obowiązków i hierarchii.

Żeglowanie tworzy zupełnie nowe dla wielu osób warunki, często wymaga wyjścia ze swojej strefy komfortu. Specyfika przestrzeni dosłownie skraca dystans i sprawia, że kontakt z innymi osobami przychodzi zupełnie naturalnie. Wspaniałe widoki, woda i słońce sprzyjają relaksowi, wprowadzając swobodną, luźną atmosferę na pokładzie. Rejs integracyjny daje też okazję do podnoszenia kwalifikacji pracowników, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nasza propozycja? Odpoczynek na jachcie i szkolenia na lądzie! Po kilku godzinach pływania cumujemy w okolicach plaży i przeprowadzamy szkolenie np. z negocjacji biznesowej albo efektywnej obsługi klienta. Pracownicy z pewnością docenią taką odskocznię od sali konferencyjnej i wpatrywania się w kolejne slajdy prezentacji.

Zgrany zespół to podstawa

Żegluga uczy wspólnego działania, sprawiedliwego podziału obowiązków, odpowiedzialności i wzajemnego zaufania. Jeśli zespołowi uda się przenieść te wartości do swojego miejsca pracy, pracodawca może spodziewać następujących korzyści:

  • skutecznej komunikacji

Komunikacja między pracownikami i działami jest niezbędna dla sukcesu firmy. Ćwiczenia integracyjne przeprowadzone w swobodnej atmosferze zachęcają do otwartej, szczerej komunikacji, zwłaszcza osoby, które na co dzień mogą być bardziej wycofane.

  • poprawy produktywności

Lepsze umiejętności komunikacyjne będą miały efekt domina na poziom produktywności. Kiedy pracownicy skutecznie się ze sobą komunikują i współpracują, spada ryzyko błędów, dublowania zadań i tarć w zespole. Pracownicy chętniej dzielą się pomysłami, pomagają sobie oraz wzajemnie motywują.

  • weryfikacji potencjału pracowników

Wyjazd integracyjny i aktywności związane z team-building to dla pracodawcy dobra okazja, by obserwować swój zespół w różnych sytuacjach. Być może odkryje wśród pracowników osoby z potencjałem lidera, albo takie, które wyjątkowo kreatywnie potrafią rozwiązywać problemy. Podczas wspólnego rejsu również szef lepiej poznaje swój team.

  • zwiększenie lojalności i identyfikowania się z firmą

Wiele osób wskazuje zgrany zespół jako główny atut swojego miejsca pracy. Działa to też w drugą stronę – wewnętrzne konflikty i problemy z komunikacją są częstym powodem rezygnacji z posady. Integracja bezpośrednio przekłada się na atmosferę w miejscu pracy, a pracownicy chętnie identyfikują się z firmą, która o nich dba.

Integracja przez rywalizację?

Jedną z najważniejszych zalet właściwie dobranych działań team-buildingowych jest to, że podnoszą one morale wśród pracowników. Członkowie zespołu mają okazję pracować razem nad ekscytującymi i wymagającymi zadaniami i mogą zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Odrobina koleżeńskiej rywalizacji nie zaszkodzi żadnemu zespołowi – wręcz przeciwnie, może wzmocnić więzi i zwiększyć zaangażowanie. My jako aktywność, która najlepiej łączy współpracę i rywalizację, proponujemy regaty. Żeglowanie wymaga ciągłej komunikacji i zaangażowania każdego z członków załogi, weryfikuje umiejętność radzenia sobie ze stresem i szybko zmieniającą się sytuacją. Doskonale pokazuje, jak istotna jest rola każdej osoby w zespole.

O bezpieczeństwo i dobrą zabawę podczas regat, a także wprowadzenie do podstaw żeglarstwa zadbają nasi zaprzyjaźnieni, doświadczeni żeglarze z firmy ONBOARD. Na co dzień zajmują się szkoleniami regatowymi, organizacją regat oraz eventów żeglarskich. Wytłumaczą, co, jak, gdzie, kiedy i którędy oraz nauczą niezbędnych komend i manewrów.

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Wróć do listy wszystkich artykułów