Rejsy katamaranami

Rejsy na życzenie

min. cały katamaran

Wróć do listy wszystkich artykułów
Rejs z animatorką dla dzieci

Rejsy rodzinne organizujemy już od kilku lat i wiemy, że czasami dzieci potrzebują dodatkowej rozrywki, a dorośli – chwili dla siebie. Dlatego do naszej załogi często dołącza animatorka, której obecność rozwiązuje powyższe problemy i pozwala najmłodszym przeżyć niezapomniane chwile.

Kim jest animatorka dla dzieci?

Animatorka dziecięca to profesjonalistka, która zapewnia rozrywkę przygotowaną specjalnie dla dzieci. Może to obejmować działania takie jak gry i zabawy zręcznościowe, muzyka i taniec, zajęcia manualne, teatrzyki i wiele innych. Celem jest zaangażowanie dzieci w zróżnicowaną i wartościową rozrywkę, z dala od ekranu tabletu czy telefonu. Animatorka dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci, ale jej rola wykracza daleko poza bycie opiekunką. Zamiast pilnować najmłodszych podczas zabaw – jest ich przewodniczką i inspiracją.

Dlaczego polecamy rejs z animatorką?

Zaproszenie animatorki na rodzinny rejs dodaje dziecięcej podróży niezwykły i wciągający element. Każdego dnia przygotowuje i prowadzi ona zabawy, które sprawiają najmłodszym pasażerom mnóstwo radości i dają ujście energii. Zorganizowana rozrywka jest szczególnie przydatna podczas kilkugodzinnej żeglugi na miejsce kolejnego postoju. Gdy dzieci są zajęte, rodzice mogą na jakiś czas spuścić z nich wzrok, zrelaksować się i oddać nieco spokojniejszym zajęciom – poczytać książkę, podziwiać widoki, porozmawiać. Nasze animatorki oprócz doświadczenia w pracy z dziećmi, mają też umiejętności żeglarskie i mogą pomóc w przeszkoleniu początkującej załogi oraz wesprzeć podczas różnych manewrów.

Nuda za burtę!

Na potrzeby rejsu animatorka przygotowuje program dobrany do wieku małych uczestników, wplatając aktywności związane z morzem i żeglowaniem. Jako przykładowe rozrywki możemy wymienić:

– poszukiwanie skarbu piratów

– nauka wiązania węzłów żeglarskich

– zabawa z kompasem

– malowanie flagi rejsu, która zawiśnie na maszcie

– zabawy w wodzie

– sterowanie jachtem pod okiem kapitana

– układanie i śpiewanie hymnu załogi

I wiele, wiele innych. Przed rejsem warto przeprowadzić z animatorką krótką rozmowę i opowiedzieć o swoich dzieciach – co lubią, jakie mają zainteresowania i osobowość. Dzięki temu animatorka może uwzględnić te informacje w planowaniu gier i zabaw.

Wróć do listy wszystkich artykułów