Seszele

 Seszele

To wyjątkowy archipelag położony na oceanie indyjskim na północ od Madagaskaru.

To o czym warto powiedzieć na samym wstępie – Seszele wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach z ofert biur podróży. Ale tylko dla osób zwiedzających ten kraj na pokładzie katamaranu odsłonią w pełni swoje rajskie piękno. Jest to także akwen wskazany dla osób zaczynających swoją przygodę z żeglarskim sposobem zwiedzania świata lub cierpiących na chorobę morską. Dzieje się tak za sprawą słabych wiatrów, małej fali i niewielkich odległości do pokonania pomiędzy kolejnymi wyspami. A feeria barw zatok, lagun i na wysepkach z przysłowiową jedną palmą oraz bogactwo fauny morskiej sprawia, że można się poczuć niczym w Edenie, ż którego nas wygnano. I tylko żal, że jednego z liczących kilkaset lat wielkich żółwi nie można zrozumieć gdy opowiada o tym jak wyglądał świat naszych pra,pra dziadów.

Kiedy jechać?

Biorąc pod uwagę okresy monsunowe, obfitujące w deszcze(grudzień,styczeń) na Seszele najlepiej wybrać się na rejs w miesiącach październik-listopad i luty-kwiecień. Czy to nie zgrywa się idealnie z panującymi w tym czasie w Europie krótkimi dniami i chłodem?

Jak dojechać?

Z Polski najłatwiej dostać się do stolicy Seszeli –miasta Victoria, jednym z arabskich przewoźników Emirates bądź Qatar Airways. Obie linie latają z Warszawy z jedną przesiadką, która sama w sobie może być dobrą okazją do zobaczenia atrakcji Dubaju czy Doha. To właśnie z ekskluzywnej mariny na Mahe – największej wyspie Seszeli najlepiej zacząć rejs. Tutaj też warto wypożyczyć samochód(panuje tu ruch lewostronny) aby zwiedzić tropikalne lasy i małe miasteczka mocno kontrastujące z infrastrukturą turystyczną stolicy.

okładka
2
10

Co możemy zobaczyć

  • Mahe ze stolicą kraju – miastem Victoria, oraz interior wyspy
  •  Zespół kilku wysp nazywany parkiem św. Anny, znajdujący się w pobliżu Eden Island, skąd zaczynamy i kończymy rejs. To przedsmak tego co czeka nas dalej i fantastyczne miejsce do nurkowania.
  • Wyspę Praslin – druga co do wielkości na Seszelach – to tutaj znajduje się park, gdzie można zobaczyć rosnące tylko tu i pobliskiej Curieuse Island ,  palmy Coco de Mer z charakterystycznymi podwójnymi kokosami
  • wyspę La Digue z małą mariną, gdzie możemy wypożyczyć rower i objechać wyspę i wspiąć się na szczyt z niezapomnianą panoramą okolicznych wysepek
  • wyspę Curieuse, gdzie można podziwiać gigantyczne żółwie liczące ponad 200 lat i tysiące krabów.
  • Wysepkę Coco Island, gdzie trudno zrobić kiepskie zdjęcie J
  • wyspa Aride, dla fascynatów ornitologii
  • wysepki Cousine i Cousin
  • niezliczone plaże z delikatnym, białym piaskiem, turkusowe zatoki

Dla kogo?

Dla wszystkich którzy chcą się w trakcie zimy wygrzać na rajskich plażach. Szczególnie dla tych, którzy swoją przygodę z żeglarstwem dopiero zaczynają, bo jest to bardzo spokojny akwen z małymi odległościami.